Онлайн нарада щодо питань Національної служби здоров’я України

Онлайн нарада щодо питань Національної служби здоров’я України
19 Жовтня 2020
Друкувати цю новину

16 жовтня 2020 року представники Національної Асамблеї людей з інвалідністю України взяли участь в онлайн нараді щодо питань Національної служби здоров’я України під головуванням заступника Голови з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Вадима Струневича.

Головним питанням обговорення були ініціативи окремих суб’єктів щодо скасування або відтермінування норми постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 р. № 410 «Про договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій», якою встановлено, що 1 січня 2021 р. заклад охорони здоров’я або фізична особа – підприємець, яка отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, що бажають укласти договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України, подають скановану копію документа, що підтверджує доступність будівлі та приміщення, в яких суб’єкт господарювання провадитиме свою діяльність, для осіб з інвалідністю відповідно до будівельних норм і правил (висновок), виданого фахівцем з питань технічного обстеження будівель та споруд, що має відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Виступаючи на нараді, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич зауважив категоричну не підтримку таких ініціатив. За словами Уповноваженого «Доступність закладів охорони здоров’я повинна була бути забезпечена вже давно. Ще Постановою Верховної Ради Української РСР від 21.03.1991 р.  № 876-XII «Про введення в дію Закону Української РСР «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Українській РС» встановлювалося, що положення, передбачені статтями 27, 28, 30 Закону Української РСР “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Українській РСР”, вводяться в дію з 1 січня 1992 року. Встановити, що всі заходи щодо виконання положень цих статей повинні бути здійснені до 1 січня 2000 року. Після зазначеного строку експлуатація об’єктів, перелічених у статтях 27, 28, 30 Закону, без пристосування для використання людини з інвалідністюми забороняється».

Пізніше у 2011 році Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з медичної практики, затвердженими наказом МОЗ (02.02.2011  № 49), установлювалося, що медична практика провадиться суб’єктами господарювання на підставі ліцензії та за умови наявності входу та умов для вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями. Чинними ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з медичної практики, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. № 285, встановлено, ліцензіат зобов’язаний забезпечити умови для вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до приміщень.

Валерій Сушкевич запропонував розглянути та затвердити форму висновку з урахуванням пропозицій ГОІ та довести її до фахівців з питань технічного обстеження; розглянути пропозиції НАІУ щодо методології обстеження будівель і приміщень закладів охорони здоров’я та спільно їх затвердити.

Т.в.о. Голови Національної служби здоров’я України Андрій Віленський зазначив на обов’язковості зазначеного висновку та необхідності забезпечення доступності для осіб з інвалідністю будівель та приміщення, в яких надаються медичні послуги.

Під час наради виступили також Василь Лозинський – перший заступник Міністра розвитку громад та територій України, Ігор Власенко – член комітету з питань містобудування Громадської ради при Мінрегіон, голова Асоціації експертів будівельної галузі.

Підсумовуючи, голова наради Вадим Струневич наголосив також на необхідності поновлення діяльності Комітету доступності при Мінрегіоні, який би розглядав зазначені питання.

 

Участь у засіданні взято в рамках реалізації Всеукраїнського проєкту НАІУ «Участь в процесах прийняття рішень: НІЧОГО ДЛЯ НАС БЕЗ НАС».

  Категорія: