Нічого для нас без нас: участь людей з інвалідністю у прийнятті рішень на місцевому рівні

30 Жовтня 2019 Друкувати цю новину

Наприкінці вересня в Готельному комплексі "Мир" м. Сєвєродонецьк проведено підсумковий захід, на якому презентовано результати проєкту «Нічого для нас без нас: участь людей з інвалідністю у прийнятті рішень на місцевому рівні».

Були розглянуті результати проведення аудитів архітектурної доступності.

Ми щиро дякуємо ОТГ за враховані рекомендації та побудовані нові можливості для громад: обладнання та побудова санвузлів в СШ та гімназії (Біловодська ОТГ), обладнання прилеглої території Палацу культури (Біловодська ОТГ); побудова пандусу в СШ № 1 та перебудова центрального входу та прилеглої території, вдосконалення пандусу Палацу творчості (Білокуракінська ОТГ - щиро дякуємо В’ячеславу Ківшарю за наполегливу працю та вболівання за доступність освіти для дітей).

Під час засідання були озвучені проблеми, які були обговорені на фокус - групах та можливості їх вирішення. Одним з даних питань було залучення дітей та молоді до більш активного життя в громаді. Як приклад, на заключному заході були представлені результати проведеного соціокультурного заходу в Новопсковській ОТГ (Луганська область), який об’єднав маленьких та юних мешканців трьох громад. Тоді в Новопсковскькому ЦНАП діти та молодь з інвалідністю презентували свою творчість, розповідали про мрії, друзів та рідну громаду. Подібний захід було проведено вперше та вже плануємо провести аналогічний захід у грудні місяці.

Серед нових можливостей, які отримали мешканці громад, в результаті взаємодії фахівців проєкту та громад були консультативні програми для людей з інвалідністю та їх родин та інформаційно-правова допомога.

Здійснено сприяння в отриманні технічних та інших засобів пересування, матеріальної допомоги. Залучені можливості для проведення занять в ізостудії для дітей та молоді з інвалідністю. Організовані та проведені соціокультурні заходи для дітей, молоді та їх родин – мешканців громад.

Також була залучена комп’ютерна техніка для створення он-лайн консультацій та навчання.

І що не менш важливо, залучено представників міської громади, зокрема осіб з інвалідністю та їх родини до участі у всеукраїнських заходах в м. Вінниця, Івано-Франківськ, Київ, Сєвєродонецьк.

Учасникам заходу були презентовані дорожні карти, а саме, конкретні рекомендації щодо необхідних кроків до залучення людей з інвалідністю до прийняття рішень. Експертами було озвучено, що це дозволить сприяти представникам з інвалідністю громади бути більш активними та залученими у життя суспільства.

Головним результатом стало прийняття рішень в громадах про винесення на розгляд сесій створення при ОТГ консультативно-дорадчих органів з питань людей з інвалідністю.

На заході говорили про подальшу співпрацю з трьома громадами щодо поступового впровадження дорожніх карт, заплановано кроки щодо поширення відповідного досвіду на інші територіальні громади.

В заході прийняли участь представники трьох ОТГ, обласної та місцевої влади, НУО, ЗМІ, представники громадських організацій людей з інвалідністю та батьківські організації.

Захід відбувся в межах проєкту «Нічого для нас без нас: участь людей з інвалідністю у прийнятті рішень на місцевому рівні» Луганської обласної молодіжної громадської організації «Асоціація молоді з інвалідністю Східного Донбасу - Схід», що реалізується GIZ та підтримується Програмою «U-LEAD з Європою».

На обласному рівні підтриманий Управлінням молоді та спорту ЛОДА.

Інформаційна та методична підтримка на всеукраїнському рівні – Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

Тетяна Баранцова
очільниця ЛОМГО "АМІ-СХІД", представник НАІУ у Луганській області

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.