Неймовірна подія: цирк стає доступним для діток та дорослих з інвалідністю

Неймовірна подія: цирк стає доступним для діток та дорослих з інвалідністю
27 Жовтня 2014
Друкувати цю новину

Чи бачили ви більше тисячі сяючих очей діток та людей з інвалідністю? Чи відчували атмосферу неймовірного єднання, піднесення та щастя? Щастя бути рівним, рівноправним, щастя від простої змоги бути присутнім, разом зі всіма, у.. шапіто?.. Звичайним людям це не завжди зрозуміло, однак, кожна людина з інвалідністю це відчує серцем: для них, людей у візках, з ураженнями зору, нечуючих і слабочуючих, надзвичайно важливо відчути себе рівними серед рівних і реалізувати своє право не тільки на проїзд у транспорті, доступу до громадських об’єктів, аптек, крамниць тощо, але й потрапити у кінотеатр, театр, цирк…

Втім, така неймовірна подія відбулась: уперше 24 жовтня кияни та жителі Київської області, які мають інвалідність, дітки з інвалідністю (багато з яких – проживають в інтернатах) стали глядачами у цирку «Кобзов», що на Московському проспекті, 28. Подія відбулась у рамках спеціальної благодійної програми «Мистецтво без бар’єрів», започаткованої  Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України спільно з легендарним цирком «Кобзов». 

За словами віце-президента «Циркової спілки «Кобзов»», Олександра Івановича Кобзова, цирк – це завжди свято і казка!Для діток з інвалідністю наше свято цирку має надзвичайне значення, адже ці малюки позбавлені багатьох радостей життя. Тому наша головна задача – підтримати цих особливих глядачів, долучити до творчої діяльності, допомогти знайти своє місце в житті, а також показати їм, що потрібно прагнути до досягнення своєї мети, досягати всього власними зусиллями і працею. Тому, ми за підтримки Валерія Михайловича Сушкевича створили спільну з Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України та Національним паралімпійським комітетом програму «Мистецтво без бар’єрів». Адже абсолютно всі діти мають право на цю неймовірну казку!

Свою думку про чудове шоу висловив голова Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України, президент Національного паралімпійського комітету Валерій Михайлович Сушкевич: «Багато років тому, я, маленький трьохрічний хлопчик, перестав ходити… Відбулось дитинство, відбулась школа, були юні роки, але ще у дитинстві я чув про таке чарівне явище як цирк, і …ніколи в ньому не був. Цирк для мене був недоступний. Попри те, ще в дитинстві, я бачив цирк на телебаченні, і так був захоплений, що навіть став мріяти про професію актора цирку…Я дуже мріяв стати таким же вправним, ловким та неймовірним на арені цирку. Але пройшли роки, я став народним депутатом України, і став писати закони, щоб права людей з інвалідністю все-таки були забезпечені. Щоб дітки, які мають проблеми із інвалідністю, все-таки були повносправними в Українській державі, а всі ми – жили в європейській країні  – Україні.

Нажаль, насолодитись більшістю вистав та концертів люди з обмеженими можливостями в нашій країні не можуть, часто це є недоступним для тих, хто має інвалідність! Це стосується усіх людей і діток з вадами слуху, слабозорих та з ураженнями опорно-рухового апарату, включаючи дорослих та діток у візках.  У залі «Кобзова» – дітки з різними ураженнями, багато батьків, які мають проблеми, пов’язані з інвалідністю і прийшли зі здоровими дітками. До речі, для діток і дорослих з вадами слуху працює у залі перекладач жестової мови, на неї спеціально направляють прожектор, аби глядачі змогли побачити жести.

Згадую, як намагався колись побувати в Державному цирку, який в Радянському Союзі та Україні мав (і має!) архітектурні  барєри, але в такий цирк важко прийти і побачити це чудо, яке нам вдалось побачити тут, у цирку Кобзов. 

Крім того, хотів би відзначити значний внесок у цю добру справу подолання бар’єрності цирків та благодійності засновника цирку «Кобзов», Миколи Миколайовича Кобзова, який постійно звертає увагу на діток зі шкіл-інтернатів, з малозабезпечених сімей і організовує для них благодійні вистави. Тому, зважаючи на велике добре серце Миколи Кобзова, всією громадою його обрано Послом Доброї волі благодійної програми «Мистецтво без бар’єрів».

За словами В. Сушкевича, Національна Асамблея осіб з інвалідністю України та цирк «Кобзов» відкривають цим проєктом двері для тих діток, для яких цирк був недоступним, які сидять в інтернатах та по домівках і мріють… Мріють про краще життя; життя, де вони – рівні серед рівних.

«24 жовтня, вперше ми змогли подарувати їм це свято доступного для них цирку, запалити їхні серця і зробити їхні очі сяючими. Близько 900 діток з інвалідністю вперше прийшли насолодитись цирковим шоу! І це – неймовірно! Треба було бачити очі цих діток, їхні емоції, їхні почуття! Надзвичайно вражає, коли дитина з інвалідністю, яка практично, не виходить на вулицю, дякує за те, що сьогодні вона разом зі здоровими дітками, нарівні зі всіма (!), почувалась щасливою і необмеженою… Дякує одними очима…Від цього серце перевертається у грудях, і вкотре розумієш: ми на вірному шляху! 
Ми це зможемо робити все частіше і частіше, домагаючись реалізації основного їхнього права – права на життя», – підкреслив Валерій Сушкевич.

Наймасштабніше шоу країни від цирку “Кобзов” залишило неймовірні враження у дітей та дорослих: видовищні номери акторів, запальна музика, яскраві костюми, продумана режисура – все це визвало неймовірні почуття у глядачів.  В шоу були включені номери на будь-який смак: містичні виступи Зірки європейської дресури з Норвегії з магічними номерами з хижими тваринами, виступи диких тварин, акробатів, еквілібристів, ілюзіоністів і, звичайно ж, циркова клоунада.  Окрім самого шоу, юні глядачі безбар’єрно оглянули виставку трансформерів, виставку динозаврів «Дінопарк Юрського періоду», тераріум, міні-зоопарк, єдиний в Україні музей цирку та кімнату сміху.

Прес-служби НАІУ, НКСІУ, цирку «Кобзов

  Категорія: