НАІУ продовжує вивчати ситуацію щодо виборчих прав в Україні

НАІУ продовжує вивчати ситуацію щодо виборчих прав в Україні
12 Травня 2015
Друкувати цю новину

НАІУ продовжує вивчати ситуацію щодо виборчих прав в УкраїніСьогодні, 12 травня, Виконавчий директор Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України Наталія Скрипка зустрілась з Головою представництва Програми реформування виборчого законодавства України Міжнародного фонду виборчих систем (IFES, International Foundation for Electoral Systems) Девідом Еннісом.


Метою зустрічі було обговорення результатів оцінювання ситуації щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих та політичних процесів в Україні, визначення подальших планів.

Наталія Скрипка повідомила, що зараз НАІУ здійснює аналіз законодавчо-нормативних документів, регламентів та процедур на відповідність вимогам та стандартам міжнародних правових документів відповідно до взятих Україною зобов’язань щодо реалізації особами з інвалідністю права на участь у політичному та суспільному житті.

Перед цим було проведено 3-и фокус-групи у м. Києві, Вінниці та Дніпропетровську. До участі у фокус-групах долучили більше 60 осіб. Серед них були представники всеукраїнських та регіональних громадських організацій людей з інвалідністю, пересічні громадяни з інвалідністю.

Паралельно відбулось анкетування, в якому взяло участь понад 700 громадян з інвалідністю (осіб різного віку, статі, з різними формами інвалідності) по всіх областях України, інтерв’ю з посадовими особами на центральному та місцевих рівнях щодо їх погляду на стан реалізації виборчих прав осіб з інвалідністю.

На основі всіх результатів будуть підготовлені та розроблені рекомендації щодо змін політики та процедур у забезпеченні виборчих прав громадян з інвалідністю.

  Категорія: