На майбутніх виборах не враховані потреби осіб з інвалідністю

13 Травня 2014
Друкувати цю новину

Голосувати вдома або просити допомоги на виборчих дільницях. Два варіанти для осіб з інвалідністю на цих виборах.

Приймаючи зміни до законодавства, парламент відмовився врахувати інтереси людей з особливими фізичними потребами. Громадські організації вже зараз називають ці вибори – найменш дружніми до осіб з інвалідністю.

Ярослав Грибальський пересувається містом на візку вже багато років. Однак вважає, що це – не причина, щоби залишатися у день виборів вдома. Ми попросили пана Ярослава показати, де працюватиме його дільниця – це приміщення коледжу.

Щоби потрапити всередину – йому потрібен пандус – або допомога кількох чоловіків.
Такі ж клопоти – майже у всіх містах України. Навіть у столиці інваліди-візочники проситимуть допомоги. Хоча й не вважають себе людьми, яких потрібно опікати.

На цих виборах не буде спеціальних трафаретів для незрячих. Тож виборці, які погано бачать теж проситимуть допомоги – і не знатимуть напевне, за кого ж проголосували насправді.

У центральному офісі Національної Асамблеї осіб з інвалідністю пропонували – адаптувати всі виборчі дільниці так, щоби інваліди могли голосувати самі. Однак парламент вирішив, що зробити це – неможливо.

Чи зможуть інваліди переконати владу вже зараз полегшити їм голосування? Голова комітету виборців України вважає, що – ні.

Однак інваліди мають на це мало надії. Для них – 25 травня – ще один важкий день, коли вони не зможуть скористатись своїм правом самостійно.

lviv24

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар