Міністерство соцполітики розпочало реорганізацію протезних підприємств

11 Вересня 2014 Друкувати цю новину

реорганізація протезних підприємствТак, частину виробництв у областях - об'єднають із сусідніми. У середу проти цих змін виступили інваліди та працівники. Вони мітингували під будівлею уряду.

Діана Панченко, журналіст:

- Під раду - на візку. Хтось - без роботи, а хтось - без допомоги. Рішенням Кабміну протезні підприємства країни реорганізують. Так Житомирське стане філією Київського, Миколаївське - Одеського.

- Для мене, для людини з інвалідністю в Київ буде важко добиратись.

- Коляскою в маршрутку не заїдеш.

- Просто не доберусь я туда, это 150, практически, километров, мне нужно нанять машину.

- Сколько мне все это будет стоить, и где я возьму такие деньги?

Під реорганізацію потрапили і Тернопільське та Вінницьке підприємства. Під питанням - Луганське. В Мінсоцполітики пояснюють - вимушені кроки - через економічну скруту.

Віталій Мущинін, перший заступник міністра соціальної політики:

- В умовах важкої економічної ситуації в Україні ми маємо економити кожну копійку і економити на адмінвидатках, які не є сьогодні пріоритетними в плані забезпечення осіб з інвалідністю протезною промисловістю.

В уряді переконують - підприємства не знищують, а перетворюють на філії. В профільному комітеті ж б'ють на сполох - скорочуються стаціонари - а це життєва небезпека для тих, кому потрібна термінова допомога. Не розуміють тут і чому під удар потрапили найефективніші виробництва.

Валерій Сушкевич, голова парламентського Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та осіб з інвалідністю:

- Абсолютно всі підприємства, які зливають — вони більш рентабельні, більш успішні, більш ефективні по всім економічним показникам, ніж ті, яким зливають.

Втрата робочих місць та надій дасть не таку і велику економію - в Мінсоцполітики називають цифру у 10 мільйонів гривень. В профспілках таку політику вже охрестили першим сигналом до приватизації протезних підприємств.

Діана Панченко, Роман Тимошевський, телеканал "Київ".

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.