Лицарі та панночки Луганщини – 2018

Лицарі та панночки Луганщини – 2018
25 Квітня 2018
Друкувати цю новину

Лицарі та панночки Луганщини – 2018

20 квітня 2018 року в Кремінській обласній спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті відбувся X Луганський обласний інклюзивний соціокультурний захід «Лицарі та панночки Луганщини – 2018», в якому взяли участь підлітки та молодь з інвалідністю, учасники інклюзивних програм, громадські організації дітей та молоді з інвалідністю.

Учасниками заходу стали маленькі та юні мешканці місць та районів Луганської області, представники громадських організацій людей з інвалідністю, в тому числі, ВПО, Сєвєродонецьку, Новоайдару, Лисичанську, Старобільську, Кремінної, Рубіжного, Попасної, Біловодську, Сватово, Святогірську, Слов’янську, м. Києва (ВПО).

Почесними гостями заходу стали:

 Сніжана та Володимир Кернічні, заслужені майстри спорту, Чемпіони світу з танців на візках (м. Слов’янськ); музична група «Fly Swan» м. Старобільськ.

Надія Паламарчук – голова Донецької обласної громадської організації «СОІУ» (Краматорськ).

Учасників інклюзивного заходу, їх родини та глядачів привітала Раїса Панасюк – Урядова уповноважена людей з інвалідністю. Вона висловила дівчаткам та хлопчикам слова підтримки, впевненості в тому, що їх творчість та наполегливість принесе не тільки зараз відчуття радості та впевненості, а й в майбутньому стане їх опорою, а можливо й допоможе в професійній діяльності.

Лицарі та панночки Луганщини – 2018

А також прозвучали відання від:

Заступника начальника управління, начальник відділу молодіжної політики та організаційно-аналітичної роботи Євгенії Ратіхіної; Радника з питань захисту, польового офісу Агенства ООН у справах біженців в Сєвєродонецьку Олександри Литвиненко;

голови Асоціації громадських організацій осіб з інвалідністю Надулічного Миколи; голови Донецької обласної громадської організації «Союз організацій людей з інвалідністю України» Надії Паламарчук;

Директора Кремінської обласної спеціальної загальноосвітної школи-інтернату Леоніда Голія; Доцента кафедри електричної інженерії, експерта Ресурсного центру зі сталого розвитку при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, представника ГО “Фундація “Простір”, кандидат технічних наук Андрія Жидкова;

Мета заходу: соціокультурна адаптація дітей та молоді з інвалідністю, психологічна допомога і підтримка в ситуації ризику; подолання стереотипного ставлення до даної категорії населення; розвиток комунікативних можливостей, творчої самореалізації, соціокультурних навичок, що сприяють підвищенню якості життя дітей та молоді з проблемами здоров’я, як в середовищі ровесників так і в суспільстві в цілому.

Глядачі були в захваті від креативності та прагнення до найкращого учасників.

Вони були схвильовані поезією Федора Тарасенко та Наталії Бесіди (м Старобільск), Нікітченко Олександра і Куценка Романа з гуморескою Павла Глазового «Моржі» (Кремінська школа-інтернат); плескали виступу колективу, який утворився нещодавно, але впевнено почуває себе на сцені – театральній постанові «Циганський танок» м. Сєвєродонецьк; щирому та схвильованому виступу Єфремова Дмитра пісня «Україна» м. Лисичанськ.

Всі були в захваті від виступів двох сестричок Влади і Христини Афанасьєвих, які як два срібних струмочка такі різні, але такі чудові, що підтримують одна одну, м. Святогорськ.

Безліч овацій отримали наші гості Сніжана та Володимир Кернічні, які вже тривалий час є емоційною та творчою підтримкою всіх заходів, які відбуваються для дітей та молоді на Луганщині. Сніжана та Володимир пройшли важкий шлях від розвитку своєї творчості до її найвищої нагороди присвоєння звань Чемпіонів світу зі спортивних танців на візках. Ця пара красивих та надзвичайних людей є тим прикладом, який веде за собою та не дозволяє опускати руки. Такою ж підтримкою для наших заходів є і музична група «Fly Swan” – Сергій Летучий та Олексій Лебідь, які починали свій шлях десять років тому на першому обласному соціокультурному заході «Лицарі та панночки Луганщини», а зараз своєю творчістю навчають дітей та молодь прямувати далі та вірити в свої сили.

Лицарі та панночки Луганщини – 2018

Звичайно про кожну дитину чи молоду людину, які стали учасниками цього інклюзивного заходу можна розповідати довго та захоплено, і ми мусимо йти далі, шукати нові можливості для самореалізації, самовдосконалення та орієнтування на майбутнє для цих чудових дівчат та хлопців.

Завершено свято було надзвичайно позитивною композицією «Весняний настрій», що виконав великий танцювальний гурток «Веселка» Креміської школи-інтернату.

Подарунки очікували всіх!

Для маленького Артема Фесенко Валерій Сушкевич – уповноважений з прав людей з інвалідністю при Президенті України – передав дуже необхідний для навчання хлопчика маленький інвалідний візочок. Тем більше це виявилося важливим, що напередодні зламалося колесо у власному візку Артема (зараз візочок підганяється за параметрами дитини).

Лицарі та панночки Луганщини – 2018

За підтримки Журналу “БізнесWOMAN”, який очолює Аня Красюк (ідеолог Міжнародного бізнес форуму жінок) глядачами було присвоєно приз глядацьких симпатій, які отримали Даринка Салова (м. Попасне), Настя Никифорова (Спеціальна школа інтернат Кремінна) та Артем Феленко (м. Сєверодонецьк). Всі діти мають обдарованість, таланти, незважаючи на дуже непрості долі та ситуації в яких вони знаходяться. Дівчаткам було вручено яскраві діадеми від журналу “БізнесWOMAN”, а Артему теплі речі від ГО «Спілка Самаритян України Київське Об’єднання».

Всі учасники (їх було близько 70) отримали почесні дипломи та сувеніри від управління молоді та спорту ЛОДА, чудові надзвичайно важливі речі від ГО «Спілка Самаритян України Київське Об’єднання», від польового офісу Агентства ООН у справах біженців в м. Сєверодонецьк, БФ «За ради тебе»

Організатори заходу: Управління молоді та спорту ЛОДА, Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями.

Методична підтримка: Кафедра педагогіки, управління та адміністрування  ДВНЗ УМО НАПНУ, Карітас – Київ

За участі:  польового офісу Агентства ООН у справах біженців в м. Сєверодонецьк.

Організаційна та інформаційна підтримка: Журнал “БізнесWOMAN”

https://www.facebook.com/businesswoman.if/

Гуманітарна підтримка ГО «Спілка Самаритян України Київське Об’єднання»,

Асоціація організацій осіб з інвалідністю, БФ «За ради тебе»

Організаційна підтримка: Кремінська обласна спеціальна загальноосвітня школі-інтернаті

За підтримки проєкту «Онлайн навчання англійської для молоді з інвалідністю, ВПО», підтримується відділом культури та преси Посольства США в Україні;

 Інформаційна підтримка: Національна Асамблея людей з інвалідністю України

Захід проводиться згідно: Стратегії розвитку державної молодіжної політики на період до 2020 року, Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю (статті «У ситуації ризику і гуманітарної катастрофи», «Право на культурний розвиток і дозвілля», «Позашкільна освіта», «Реабілітація та габілітація»), Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», Закону України «Про соціальну захищеність осіб з інвалідністю в Україні», Указу Президента” Про додаткові невідкладні заходи відносно створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями”, “Про організацію психологічного і соціального супроводу в умовах інклюзивного навчання», Закону України «Про позашкільну освіту», Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання» (№ 1324 – VІІ від 5 червня 2014 року); Закон України «Про внесення змін до статті 31 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» щодо транспортного обслуговування осіб з інвалідністю»; Наказ Міністерства освіти і науки України №1081 від 21.07.2017 «Про затвердження Типового навчального плану для дітей з інтелектуальними порушеннями помірного та тяжкого ступеня».

Тетяна Баранцова

  Категорія: