Лист Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю щодо проведення аудиту доступності Міжнародного аеропорту «Бориспіль»

11 Жовтня 2018 Друкувати цю новину

Публікуємо повний текст листа Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича генеральному директору Міжнародного аеропорту «Бориспіль» щодо проведення аудиту доступності  з метою відновлення елементів та якості доступності аеропорту для осіб з інвалідністю. Текст нижче.

"Мною разом із фахівцями Громадської спілки «Всеукраїнське громадське об'єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» вживаються заходи щодо забезпечення доступності для осіб з інвалідністю залізничної станції, що в даний час будується регіональною філією «Південно-Західна залізниця» з метою забезпечення швидкісного сполучення між Києвом та Міжнародним аеропортом «Бориспіль».

В ході проведення відповідних заходів установлено наступне:

По-перше: залізнична станція, що будується поряд з Міжнародним аеропортом «Бориспіль», має вихід до пішохідного проходу від Терміналу В, а саме, до зони паркування автомобілів. Проєктом будівництва залізничної станції передбачені наземні тактильні покажчики (направляючі та попереджувальні тактильні смуги від платформи потягу до закінчення зони проєктування). Водночас, пішохідний вихід з Терміналу D також оснащений тактильними наземними покажчиками.

Відстань між пішохідним виходом з залізничної станції та пішохідним виходом з Терміналу D становить 150-200 метрів. Таким чином, виникає «біла пляма» між двома доступними об’єктами, наявність якої спричинить некомфортне пересування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення між залізничною станцією та Міжнародним аеропортом «Бориспіль» і зведе нанівець зусилля, спрямовані на забезпеченню комплексної доступності під час проєктування та будівництва нового транспортного сполучення.

По-друге: під час попереднього огляду зони прибуття та зони відправлення Терміналу D фахівцями Громадської спілки «Всеукраїнське громадське об'єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» було виявлено значне зниження рівня доступності об'єкту відносно того стану, в якому він був введений в експлуатацію в 2012 році (тактильні підлогові покажчики майже повністю демонтовані з незрозумілих причин, існуючі текстові інформатори та покажчики не забезпечують безперешкодної навігації та орієнтування тощо).

Нагадаю, що саме завдяки тісній взаємодії співробітників Громадської спілки «Всеукраїнське громадське об'єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» та Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» свого часу в аеропорту була створена належна безбар’єрна доступність, яка включає, в тому числі послугу із супроводу маломобільних пасажирів. Проте, як показують вересневі дослідження, на сьогодні якість безбар’єрності аеропорту погіршилась.

На підставі зазначеного, прошу провести із зазначеного приводу зустріч із керівництвом регіональної філії «Південно-Західна залізниця» (контактна особа: перший заступник директора регіональної філії Погребний Олександр Іванович на яку обов’язково запросити мене (контактна особа: завідувач  відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Павло Ждан та представників Громадської спілки «Всеукраїнське громадське об'єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (контактні особи: Олег Полозюк, Євгеній Свєт з метою проєктування та будівництва єдиного доступного маршруту пересування для осіб з інвалідністю на перетині двох інфраструктурних об’єктів, а також сприяти проведенню фахівцями Громадської спілки «Всеукраїнське громадське об'єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» аудиту доступності Міжнародного аеропорту «Бориспіль» з метою відновлення елементів та якості доступності аеропорту для осіб з інвалідністю.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.