Конференція “Діти та молодь з інвалідністю в ситуації надзвичайного ризику”

Конференція “Діти та молодь з інвалідністю в ситуації надзвичайного ризику”
13 Травня 2015
Друкувати цю новину

29 квітня 2015 року в м. Кремінна відбулася Конференція «Діти та молодь з інвалідністю в ситуації надзвичайного ризику. Конвенція ООН по правам осіб з інвалідністю, стаття 11».

B46173D52DF7

Організатори заходу: Луганська обласна державна адміністрація, управління молоді та спорту ЛОДА, Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями.

Всебічна підтримка: Національна Асамблея осіб з інвалідністю України

В заході взяли участь: представники Департаменту освіти та науки ЛОДА, МСЕК, керівництво шкіл–інтернатів для дітей з обмеженими фізичними можливостями, Луганський Національний університет імені Тараса Шевченко, КУ «Луганський обласний центр «Інваспорт», молодіжні лідери громадських організацій осіб з інвалідністю Луганської, Донецької, Харківської, областей та міста Київ.

Під часу відбулося он-лайн підключення з фахівцями в сфері захисту прав дітей та молоді з інвалідністю Києва, Одеси, Полтави.

Презентації молодіжних лідерів громадських організацій осіб з інвалідністю були дуже зворушливими, такими, які викликали біль та розуміння того, що діти та молодь з важкими обмеженнями в пересуванні, зорі, з проблемами ендокринної системи, серця, нирок, з іншими захворюваннями, без допомоги оточуючих та спільної дії різних державних установ  в ситуації надзвичайного ризику підвернені надвисокій загрозі.

87D486EADA8794A95B

Дана категорія іноді не має можливості самостійно вийти з власної квартири та просто не має жодного шансу на рятування. Про це говорили представники молодіжних організацій осіб з інвалідністю, які допомагають даній категорії адаптуватися в місцях тимчасового проживання, вирішити питання медичного, соціального, освітнього напрямку для мешканців Луганської області, які опинилися в даній ситуації.

Дана конференція озвучила проблеми отримання освіти молоді – вимушених переселенців, складні психологічні аспекти, а також велике бажання повернутися до рідного краю.

Серед позитивних, інноваційних моментів, була презентації Дистанційної інклюзивної школи творчого розвитку «Бригантина» (організатор ЛОМГО «АМІ-Схід» при підтримці КУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями»). Дистанційна школа «Бригантина» об’єднала дітей та молодь Луганської області в бажанні отримати знання англійської, граматики, навчитись чудовим виробам при он-лайн студії творчості, професійно вчитися фото майстерності. Діти та молоді, а також їх родини мають можливість отримати психологічну та правову допомогу. На даний час «Бригантині» займаються близько 220 учнів.

Також під час заходу відбулася презентація музичної групи «Flying Swan” – Сергій Летучий та Олексій Лебідь, які на власному досвіді підтверджують, що незважаючи на фізичні обмеження творчість та мистецтво має надзвичайну силу в особистому рості та зміцненні молодої людини.

За висловами молоді з інвалідністю Луганської області, молодіжних громадських організацій осіб з інвалідністю дана конференція є надзвичайно важливим та довгоочікуваним заходом Управління молоді та спорту ЛОДА, під час якої були почуті проблеми різної категорії дітей та молоді з інвалідністю мешканців Луганської області та водночас відчутий позитив та віра в найкраще.

  Категорія: