Інваліди України вважають, що їх «заганяють у клітку» (ФОТО, ВІДЕО)

5 Грудня 2012
Друкувати цю новину

Майже кожен 17-й громадянин України має вади здоров’я, що кваліфікуються як інвалідність. На виплату соціальної допомоги людини з інвалідністюм цього року передбачено виділити з державного бюджету понад 4 мільярди гривень. Максимальна місячна виплата людини з інвалідністюм першої групи має скласти з грудня трохи більше ніж 1,5 тисячі гривень. (посилання на довідку)

Довідка щодо соціального захисту осіб з інвалідністю

Найбільша проблема «людей з інвалідністю є невиконання законів України», – сказав Радіо Свобода голова Національної Асамблеї осіб з інвалідністю. Якби усі закони виконувалися, вважає Сушкевич, Україна б «вийшла на європейські й світові цивілізовані стандарти ставлення до таких громадян». Як голова Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич запевнив, що паралімпійська збірна України, виборовши 4 командне місце у Лондоні, довела, що інваліди здатні «долати будь-які перепони».

Однак, більшість осіб з інвалідністю у своєму житті відчувають себе «як у клітці», оскільки у них дуже мало можливостей вільно пересуватися, вільно спілкуватися й працювати.

В Україні досі, попри норми законодавства, нове житло та об’єкти соціальної сфери переважно здаються без урахування можливостей та потреб осіб з інвалідністю. Працедавці не дотримуються встановлених норм працевлаштування осіб з інвалідністю, а громадські організації мають вкрай обмежені ресурси.

Люди з вадами здоров’я потерпають також від браку ліків й нетолерантного ставлення оточуючих.

Міжнародний день осіб з інвалідністю щорічно відзначають 3 грудня з 1992 року з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.

ООН закликає усіх діяти таким чином, щоб умови життя осіб з інвалідністю були комфортними й дозволяли їм бути активними членами суспільства.

Радіо Свобода

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар