Інформаційне повідомлення IFES: Просвітницькі матеріали для членів дільничних виборчих комісій на тему доступності

Інформаційне повідомлення IFES: Просвітницькі матеріали для членів дільничних виборчих комісій на тему доступності
31 Жовтня 2017
Друкувати цю новину

У рамках багатосторонньої стратегії Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) з покращенню доступності та залучення людей з інвалідністю в Україні до виборчих та політичних процесів, IFES у співпраці з Центральною виборчою комісією (ЦВК) та Національною асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ) розробила освітні та просвітницькі матеріали щодо доступності виборчої процесу напередодні перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах, які пройшли 29 жовтня 2017 року.

Інформаційне повідомлення IFES: Просвітницькі матеріали для членів дільничних виборчих комісій на тему доступності

Матеріали включають:

  • розділ для посібника для членів дільничних виборчих комісій (ДВК), який використовувався під час тренінгів IFES та ЦВК з виборчих процедур для членів ДВК, які організовуватимуть процес голосування під час перших місцевих виборів у об’єднаних територіальних громадах 29 жовтня. У розділі містяться рекомендації, як облаштувати виборчу дільницю та полегшити процес голосування для виборців з інвалідністю. Розділ також містить поради щодо ефективного спілкування з виборцями з інвалідністю, щоб з’ясувати їхні потреби та запропонувати допомогу.
  • плакат, в якому висвітлюються рекомендації для ДВК щодо надання допомоги виборцям з інвалідністю під час виборчого процесу та, зокрема, у день голосування. Плакат, а також міжнародний символ доступності для маркування доступних кабінок для голосування, були розроблені та передані ДВК та будуть використовуватися на виборчих дільницях у день голосування (29 жовтня).
  • відео (можна переглянути на Facebook та YouTube), розроблене для органів адміністрування виборів та громадськості, підкреслює, наскільки важливо забезпечувати рівну можливість проголосувати для всіх громадян, включаючи осіб з інвалідністю. У відео висвітлюється роль ДВК у забезпеченні доступності у день голосування та включає інтерв’ю Голови ЦВК Михайла Охендовського, який у відео зазначає, що «кожен голос є рівною мірою важливим, має однакову вагу в демократичному суспільстві». Пан Охендовський також відзначає, наскільки важливо, щоб виборчі дільниці були доступними для людей з інвалідністю, а члени ДВК знали та розуміли потреби людей з інвалідністю.

Усі просвітницькі вищезгадані матеріали можна завантажити тут.

Робота IFES щодо покращення доступності та інклюзивності виборчого процесу в Україні здійснюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги.

IFES Україна

——-

З 1994 року IFES відіграє значну роль у просуванні проведення виборчої, адміністративної та правової реформ в Україні. Разом з Центральною виборчою комісією (ЦВК), Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) і неурядовими партнерами, IFES сприяє діалогу щодо реформи виборчої системи, підвищує спроможність місцевих організацій громадянського суспільства, впроваджує найкращі практики у сфері підготовки членів виборчих комісій, а також сприяє реалізації в Україні критично важливих реформ політичного фінансування. Аналізи і коментарі, підготовлені IFES та партнерами з числа представників громадянського суспільства є джерелом інформації з виборчої тематики як для національних, так і для міжнародних зацікавлених сторін.

  Новина має такі "мітки":
  Категорія: