IFES у співпраці з ЦВК утворили робочу групу з питань доступності виборчого процесу

IFES у співпраці з ЦВК утворили робочу групу з питань доступності виборчого процесу
16 Лютого 2018
Друкувати цю новину

IFES у співпраці з Центральною виборчою комісією (ЦВК) та громадськими організаціями утворили робочу групу, яка працюватиме задля підвищення доступності та інклюзивності виборчого процесу для осіб з інвалідністю в Україні.

Перша зустріч робочої групи відбулася 29 січня 2018 року. На ній були присутні представники та представниці IFES, Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ), Громадянської мережі ОПОРА, Українського товариства глухих (УТОГ), Українського товариства сліпих, а також ЦВК та офісу Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Адміністрації Президента України. Під час зустрічі учасники та учасниці обговорювали рекомендації звіту за результатами Оцінки ситуації щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих та політичних процесів в Україні, що був розроблений IFES у співпраці з НАІУ у 2015 році. Особливу увагу було приділено рекомендаціям, що стосуються доступності виборчих дільниць, можливості участі осіб з інвалідністю у виборчих перегонах у якості кандидатів/ок та роботи у виборчих комісіях, а також необхідності законодавчо забезпечити можливість ознайомлення з інформацією про виборчий процес та кандидатів/ок у доступні для людей з інвалідністю способи. Учасники та учасниці також наголосили на важливій ролі ЦВК у забезпеченні виборчих прав осіб з інвалідністю та моніторингу дотримання цих норм.Робоча група працюватиме над аналізом та розробкою законів та норм виборчого законодавства та приведення їх у відповідність до національних та міжнародних стандартів щодо доступності виборчого процесу. IFES координуватиме спільні зусилля групи.

Наступна зустріч робочої групи запланована на березень 2018 року.

 

Ця ініціатива стала можливою завдяки підтримці USAID, Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.

  Категорія: