Ганебний судовий процес між столичною владою та Українським товариством сліпих за приміщення унікальної та єдиної в Україні редакції періодичних видань для незрячих

27 Вересня 2016
Друкувати цю новину

Ганебний судовий процес між столичною владою та Українським товариством сліпих за приміщення унікальної та єдиної в Україні редакції періодичних видань для незрячих28 вересня 2016 року о 11 годині 40 хвилин, в приміщені Вищого господарського суду України (м. Київ, вул. Копиленка, 6 кім. 328) буде розглядатись касаційна скарга Київської міської ради на постанову Київського апеляційного господарського суду від 21 червня 2016 року, якою залишено без змін рішення Господарського суду міста Києва від 7 вересня 2015 року у справі №910/7295/15-г, яким визнано право власності Українського товариства сліпих на нежитлові (адміністративні) приміщення загальною площею 804 кв. м. у адміністративно-житловому будинку, що знаходиться в місті Києві по вулиці Леоніда Первомайського, 7-А (Печерськ).

П’ятиповерховий житлово-адміністративний будинок, в якому розміщується унікальна та єдина в Україні редакція періодичних видань для незрячих, збудований у 1962 році Українським товариством сліпих за дозволами Ради Міністрів Української РСР №67-206/1 від 04 січня 1960 року та №68-206/6 від 11 березня 1960 року, а також виконавчого комітету Київської міської ради згідно рішення від 19 липня 1960 року.

У 1988 р. будинок було передано безоплатно на баланс Управління житлового господарства Печерського району в місті Києві як житловий, а не адміністративно-житловий про що свідчить зміст наказу Управління житлового господарства від 18 квітня 1988 року, акту прийому-передачі основних засобів від 30 травня 1988 року та рішення президії Центрального правління Українського товариства сліпих від 14 червня 1988 року, а отже адміністративні приміщення, які розташовані на першому і другому поверхах та мають окремий вхід, Українське товариство сліпих продовжувало використовувати і безперервно використовує нині як свої, бо жодного наміру передавати чи приймати ці адміністративні приміщення ніхто не мав і не висловлював.

Рішенням виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 13.01.1992 року №26 «Про формування комунального майна міста та районів» до складу комунального майна був включений увесь вищезазначений будинок з безпідставним включенням у нього адміністративних приміщень Українського товариства сліпих. Понад 15 років редакція змушена була сплачувати орендну плату місту щоб не позбутися власного приміщення. В 2015 році Українське товариство сліпих звернулось до суду за захистом свої законних прав на це приміщення, але столична влада з рішенням судів попередніх інстанцій, винесених на користь Українського товариства сліпих, не погодилась і продовжує їх оскаржувати та вести цілеспрямовану боротьбу з незрячими прикриваючись захистом інтересів територіальної громади Києва.

З метою врегулювання даного спірного питання 17 травня 2016 року в приміщені Київської міської ради київський міський голова Віталій Кличко та директор Департаменту комунальної власності Андрій Гудзь зустрічались з учасниками судового процесу серед яких був Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, головний редактор Об’єднаної редакції періодичних видань Українського товариства сліпих «Заклик» Наталія Щербань та адвокат Геннадій Євсев’єв. На цій зустрічі Віталій Кличко пообіцяв представникам Українського товариства сліпих, що судовий процес завершить на стадії апеляційного провадження, але слово своє як завжди столичний голова на жаль не дотримав.

Інтереси Українського товариства сліпих в судових засіданнях представлятиме особисто Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Сушкевич Валерій Михайлович.

Колектив редакції закликає представників ЗМІ до висвітлення цього резонансного ганебного судового процесу, який є чудовою ілюстрацією справжнього ставлення діючої київської влади та особисто мера до людей з інвалідністю.

Контакти: Наталя Щербань 0958359789

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар