Фонд прав інвалідів оголошує нову процедуру подання Листа про зацікавленість для України та Індії

Фонд прав інвалідів оголошує нову процедуру подання Листа про зацікавленість для України та Індії
5 Грудня 2011
Друкувати цю новину

Фонд прав інвалідівФонд прав інвалідів (ФПІ) оголошує нову процедуру подання Листа про зацікавленість організаціями інвалідів (ОІ) в Україні та Індії (штати Андхра-Прадеш, Чаттисгар, Карнатака, Керала, Ориса, Таміл Наду або тільки національний столичний округ Делі).

ФПІ – це організація, яка надає гранти і яка об’єднує донорів та представників всесвітньої громади інвалідів, яка захищає права людей з інвалідністю. ФПІ, який офіційно розпочав свою діяльність в березні 2008 року, надає підтримку ОІ в країнах глобального Півдня (“країнах третього світу”), Середнього Сходу, а також в країнах Східної Європи / колишнього Радянського Союзу, щодо їх участі в ратифікації, реалізації та моніторингу Конвенції ООН про права інвалідів (КПІ).

ФПІ надає підтримку організаціям інвалідів в Україні та Індії з 2009 року. Зараз, замість того, щоб відразу готувати розгорнуті пропозиції, ОІ з цих країн у якості першого кроку мають можливість надсилати власні листи про зацікавленість, що дозволить визначити відповідність їхніх проєктів критеріям відбору та пріоритетним напрямкам фінансування ФПІ. ОІ можуть претендувати a) на отримання малих грантів на 12 місяців, якщо вони є індивідуальними організаціями або партнерськими об’єднаннями, та/або b) на отримання грантів для національних коаліцій на 24 місяці, якщо вони є національними коаліціями, діяльністю яких керують ОІ. Гранти для індивідуальних організацій будуть надаватися у розмірі від 5000 та до 20000 доларів США та будуть спрямовуватися на підтримку зусиль щодо підвищення компетентності в сфері КПІ та відповідної правозахисної діяльності та моніторингу у зв’язку з КПІ. Гранти для національних коаліцій, діяльністю яких керують ОІ, будуть надаватися в розмірі від 30000 до 50000 доларів США на рік (60000 – 100000 доларів США на 24 місяці) з метою підтримки ратифікації КПІ, прийняття конкретного законодавства для забезпечення відповідності КПІ, або з метою складання альтернативних/паралельних звітів для використання останніх в рамках механізмів моніторингу ООН.

Зацікавлені організації мають ознайомитися з критеріями відповідності та детальнішою інформацією щодо листів про зацікавленість, що наведені на веб-сайті Фонду http://www.disabilityrightsfund.org/grant. Процедура подання листа про  зацікавленість дозволяє визначити відповідність критеріям відбору та пріоритетам ФПІ ще до того, як кандидат витратить час та ресурси на складання розгорнутих пропозицій. Якщо критерії відповідності задовольняються, то відповідним кандидатам буде запропоновано подати розгорнуті пропозиції.

Запитання стосовно листів про зацікавленість прохання надсилати на адресу info@disabilityrightsfund.org. Граничний строк подання листів про зацікавленість – 12 січня 2012 року.

Говорячи про процедуру подання листів про зацікавленість, директор Діана Самарасан зауважила, що “з наближенням у 2011 році дати Міжнародного дня інвалідів, ФПІ із піднесенням оголошує продовження надання допомоги організаціям інвалідів в Україні та Індії”. На цей час Фонд надав фінансову допомогу в розмірі майже 7 мільйонів доларів США організаціям у 20 країнах (таких як Бангладеш, Індія, Індонезія, Україна, Еквадор, Мексика, Нікарагуа, Перу, Гана, Намібія, Уганда, Острови Кука, Федеральні Штати Мікронезії, Фіджі, Кірібаті, Палау, Папуа – Нова Гвінея, Соломонові острови, Тувалу та Ваняту). Обсяги відповідних грантів коливалися в межах від 5 тисяч до 100 тисяч доларів США. Ці гранти спрямовувалися на підтримку підвищення компетентності в сфері КПІ, захисту прав на місцевому рівні та просування, реалізації та моніторингу КПІ коаліціями, які діють під керівництвом ОІ, на національному рівні.

До донорів ФПІ також належать Всесвітня Служба Євреїв Америки, Агенція міжнародного розвитку уряду Австралії (AusAID), Фонд Лейр, Інститут відкритого суспільства, Траст Зігріда Розінга та Департамент уряду Об’єднаного Королівства у справах міжнародного розвитку (DFID).

Контактна особа: Діана Самарасан, директор
Телефон: 617-261-4593
Електронна пошта: dsamarasan@disabilityrightsfund.org

  Категорія: