До вашої уваги черговий випуск бюлетеня “Право на реабілітацію”

27 Травня 2020
Друкувати цю новину

Щорічно у травні за ініціативи Міжнародної федерації товариств розсіяного склерозу відзначається Міжнародний день розсіяного склерозу.

Його основною метою є привернути увагу до проблеми РС на міжнародному рівні, організація допомоги та підтримки людей з розсіяний склерозом (РС), об’єднання зусиль національних та міжнародних організацій, зокрема, пацієнтських, у пошуку джерел фінансування та розв’язання проблем хворих на розсіяний склероз.

Розсіяний склероз – складна хронічна хвороба, що вражає зорові нерви, головний та спинний мозок, призводить до серйозних порушень й інвалідності. Розсіяний склероз – це захворювання з непередбачуваними симптомами, які можуть відрізнятися за інтенсивністю. Прикро те, що вік прояви захворювання від 20 до 40 років – найактивніший і продуктивний в житті людини, а в останні роки зросла частота постановки діагнозів РС у дітей. Проте, розсіяний склероз давно не є вироком для таких пацієнтів. Завдяки сучасному і адекватному лікуванню люди з цим захворюванням можуть жити довго і повноцінно.

В цьому номері ми розкриємо яку роль грає фізична терапія при розсіяному склерозі. Зокрема ви дізнайтесь про те, чим може допомогти фізичний терапевт на етапі діагностування захворювання, яка роль фізичного терапевта під час періоду ремісії, під час та після рецидиву або при хронічному прогресуванні захворювання. Хто входить до складу мультидисциплінарної команди фахівців, які вносять свої рекомендації щодо лікування осіб з РС та ще багато цікавої інформації.

На сьогоднішній день стратегії фізичної терапії можуть допомогти змінити або уповільнити перебіг захворювання, покращити функціональний стан, тим самим покращити якість життя та безпеку особи з РС. Реабілітація є важливим компонентом всебічної, якісної медичної допомоги людям з РС на всіх стадіях захворювання.

Бюлетень випускається в рамках Інформаційно-просвітницької кампанії, яку розпочато Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ). Кампанія зосереджена на інформуванні населення про право на реабілітацію, підвищення обізнаності щодо фізичної терапії, пропагування важливості послуг з фізичної терапії/реабілітації для збереження та відновлення якості життя, створення попиту на послуги з фізичної терапії.

Проведення просвітницької кампанії стало можливим завдяки участі НАІУ у міжнародному проєкті «Зміцнення реабілітаційних послуг у системі охорони здоров’я», який реалізує UCP Wheels for Humanity (UCPW) за підтримки Української Асоціації фізичної терапії (УАФТ), Всесвітньої конфедерації фізичної терапії (ВКФТ) і Республіканського медичного коледжу Таджикистану (РМК), за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Будемо вдячні за ваші відгуки, пропозиції та побажання щодо наступних номерів бюлетеня! Інформацію просимо надсилати на електронну адресу:  naiu2019.ft@gmail.com з приміткою «Електронний бюлетень «Право на реабілітацію».

Завантажити бюлетень за посиланням.

#НАІУ   #РС  #Лікарям   #Пацієнтам  #Фізична_терапія  #УАФТ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар