Діти Луганщини відвідали столицю України – місто Київ!

Діти Луганщини відвідали столицю України – місто Київ!
15 Червня 2018
Друкувати цю новину

Діти Луганщини відвідали столицю України – місто Київ!

Подорожі – це дуже крута і корисна річ. Подорожуючи, ти дізнаєшся багато нового і цікавого, знайомишся з людьми, маєш змогу подивитися найкращі куточки нашої країни. Найголовніше, залишаються незабутні спогади, і збуваються мрії.

Діти з інвалідністю з Попасної, Кремінної, Золотого, Гірського м. Северодонецьк, відвідали чарівний Київ. Для дітей подорож була не тільки розважальною і пізнавальною. Вони потоваришували з іншими дітками, знайшли нових друзів.

На початку подорожі ми відвідали Національний Меморіальний музей Михайла Грушевського. Дітям провели екскурсію, розповіли цікаві факти про видатного українського історика, громадського і політичного діяча, показали квартиру-кімнату, де жив М.Грушевський. Усі уважно слухали, ставили питання, із зацікавленістю роздивлялися портрети, фотоальбоми, давні речі.

Діти Луганщини відвідали столицю України – місто Київ!

Після цього в найкрасивішій вітальні музею розпочалася чудова зустріч в рамках проєкту «Онлайн англійська для молоді з інвалідністю ВПО» де ми познайомилися з  представницею Посольства США в Україні Lilia Shylo. Ми разом підвели підсумки інклюзивної освітньої програми з вивчення англійської мови для дітей та молоді ВПО, яка надала нашим підліткам та молоді стільки натхнення та нових надій на отримання якісного навчання. Впродовж заходу ми обговорили питання щодо продовження вивчення іноземної мови, покращення умов проведення уроків та багато іншого. Центр реабілітації дітей з інвалідністю «ЛЕЛЕКА» виразив подяку викладачу Юлії Матту, Катерині Ігнатовій, Олександрі Ярмошенко, всім організаторам за отриманні знання, подарувавши картини, зроблені вихованцями.

Помилувавшись містом, ми відправилися до Міністерства молоді та спорту, де відбулася зустріч з Валерієм Сушкевичем, уповноваженим з питань людей з інвалідністю при Президенті України, головою Національної Асамблеї людей з інвалідністю України. Дітям розповіли про важливість спорту в житті, якими видами корисно займатися, познайомили з українською чемпіонкою і призеркою миру Паралімпійських ігор з лижних гонок та біатлону, заслуженим майстром спорту України – Олександрою Кононовою. Чудовою несподіванкою видалася зустріч із зам міністром Міністерства Молоді та спорту України Миколою Даневичем, який також щиро спілкувався з дітьми з Луганщини.

Діти Луганщини відвідали столицю України – місто Київ!

Також діти відвідали Національний спортивний комплекс «Олімпійський». Екскурсовод показав кімнати футболістів, де і як вони тренуються, прикольні фотозони. Найцікавіше для всіх було побувати на самому великому стадіоні України, подивитися наживо. Це дуже класно і незабутньо. Вихованці центру мали змогу пройтися по стадіону, посидіти в кріслах суддів і вболівальників.

Багатьом дітям подобається спорт, тому ми відправилися до Федерації футболу України. Там на нас чекала пізнавальна вікторина. Учасники повинні були відповісти на питання з футболу, і наші діточки надавали багато правильних відповідей, як справжні футболісти. У кінці заходу вихованцям центру вручили подарунки – м’ячі і пакунок, який містить фотокартки популярних спортсменів, прапор для вболівальників і смачну підзарядку для мозку.

Діти Луганщини відвідали столицю України – місто Київ!

Після всіх зустрічей і відвідування пізнавальних місць, ми зробили екскурсію по Києву. Погуляли по пейзажній алеї, зробили фото біля яскравих скульптур. Відвідали Михайлівський Золотоверхий монастир, прослухали історію створення та існування Десятинної церкви. Ввечері поїхали на чудову набережну. Діти нагулялися вдосталь: милувалися річкою, каталися на каруселях, атракціонах, скуштували різні смаколики. Втомлені, але у гарному настрої і з купою вражень та спогадів, діти поїхали на потягу додому.

Дітям дуже сподобалася подорож. Вони раді, що мали змогу погуляти по Києву, подивитись на красу столиці. Незабутні фото, приємні спогади, подарунки, сувеніри – все це є у наших дітей. Ми і надалі бажаємо підкорювати нові міста України. Подорожі – це частина нашого життя.

Дякуємо за прекрасну поїздку всім організаторам – Сушкевичу В.М., уповноваженому з питань людей з інвалідністю при Президенті України, Національній Асамблеї людей з інвалідністю України; Національному параолімпійському комітету, ВГО «ІНВАСПОРТ»;

Діти Луганщини відвідали столицю України – місто Київ!

Організаторам – управлінню молоді та спорту ЛОДА, Луганському обласному Центру соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями, ЛОМГО «АМІ-Схід»

Дякуємо Федерації футболу України, Благодійному фонду «Розвиток футболу України», проєкту Around Football – Навколо Футболу

Дякуємо всій Команді проєкту “Онлайн англійська для молоді з інвалідністю ВПЛ», що підтримується відділом культури та преси Посольства США в Україні.

Овчаренко Наталія,
Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Лелека»

  Категорія: