Діти з інвалідністю в Україні: низький рівень толерантності та шляхи подолання проблеми

Діти з інвалідністю в Україні: низький рівень толерантності та шляхи подолання проблеми
23 Листопада 2015
Друкувати цю новину

Київ. 20 листопада об 11.00 відбулася прес-конференція з нагоди Всесвітнього дня дитини «Діти з інвалідністю в Україні: низький рівень толерантності та шляхи подолання проблеми». (Зал 1)

Відео з прес-конференції:

Організатори: Укрінформ, Національна Асамблея осіб з інвалідністю України.

Теми для висвітлення:

1. Результати національного дослідження обізнаності та ставлення українців до дітей з вразливих груп та дітей з інвалідністю зокрема;

2. Презентація інформаційної кампанії «Спочатку дитина» з підвищення толерантності до дітей з інвалідністю та їх сімей;

3. Результати конкурсу «#THISABILITY | Можливості для ВСІХ» серед громад на встановлення інклюзивних дитячих майданчиків.

Учасники:

  • Валерій Сушкевич – Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, голова Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України;
  • Джованна Барберіс – голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні;
  • Хуана Мера-Кабелло – голова сектору економічного співробітництва, соціального та регіонального розвитку Делегації Євросоюзу в Україні;
  • Наталія Скрипка – виконавчий директор Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України;
  • представник Міністерства соціальної політики України.

Довідково.

Станом на початок 2014 року кількість дітей з інвалідністю сягнула показника 167 059 дітей або 2% від усього дитячого населення країни (8 млн). Згідно з результатами національного дослідження, лише половина людей вважає, що українське суспільство толерантне до дітей с особливими потребами, а третина всіх респондентів вважає, що у сім’ї дитина з інвалідністю не може отримати достатній догляд, тож їй буде краще в спеціалізованому дитячому будинку.

Підсумкові матеріали:

В Україні низький рівень толерантності суспільства щодо дітей з інвалідністю – дослідження ЮНІСЕФ

Ставлення до дітей з інвалідністю в українському суспільстві не відповідає європейському цивілізованому ставленню до таких дітей.

Про це сказав на прес-конференції в Укрінформі з нагоди Всесвітнього дня дитини «Діти з інвалідністю в Україні: низький рівень толерантності та шляхи подолання проблеми» Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, голова Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України Валерій Сушкевич.

“Мене дуже вразили дві цифри з дослідження, проведеного ЮНІСЕФ, – 96 відсотків українського соціуму стверджують, що діти з інвалідністю заслуговують рівноправного місця і підтримки суспільства. Тобто теоретично наше суспільство свідоме, що до цих діток треба забезпечити позитивне ставлення. А на практиці тільки 13 відсотків населення готові сприймати дітей з інвалідністю в якості друзів, членів сім’ї, прийняти в спільноту здорових дітей. Така дистанція від 96 до 13 відсотків говорить про низький рівень толерантності суспільства в Україні по відношенню до дітей з інвалідністю”, – зазначив Сушкевич.

Він підкреслив, що численні приклади у дитячих садках, школах свідчать, що таких дітей не сприймають. За його словами, ми суттєво відстаємо у цих питаннях від європейського цивілізованого сприйняття таких дітей.

Таке ставлення суспільства треба міняти, і цьому, на думку Сушкевича, сприятиме інформаційна кампанія, яку розпочинає ЮНІСЕФ з підвищення толерантності до дітей з інвалідністю та їх сімей, яка пройде під гаслом – “Бачити спершу Дитину, потім інвалідність”, сказав він.

У свою чергу, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс повідомила, що інформаційна кампанія з підвищення толерантності щодо дітей з інвалідністю та сімей, що виховують таких дітей, пройде у всіх регіонах України. Вона передбачає зовнішню рекламу, соціальні відеоролики на телебаченні, та встановлення інклюзивних дитячих майданчиків. За її словами, кампанія фінансується Європейським Союзом.

Дитячі майданчики спочатку встановлять у Львові – в центральному парку ім. Богдана Хмельницького, в Бердичеві (Житомирська область), Красноармійську (Донецька обл.) та селі Перебиковець (Чернівецька обл.), повідомила виконавчий директор Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України Наталія Скрипка. За її словами, громади з цих міст виграли конкурс «THISABILITY | Можливості для ВСІХ» на встановлення інклюзивних дитячих майданчиків.

За статистичними даними, в Україні кількість дітей з інвалідністю сягнула показника 167 тисяч дітей або 2% від усього дитячого населення країни (8 млн).

Укрінформ + Фото

  Категорія: