Чи пристосовані виборчі дільниці Кропивницького для людей з інвалідністю

Чи пристосовані виборчі дільниці Кропивницького для людей з інвалідністю
27 Жовтня 2020
Друкувати цю новину

Виборчі дільниці Кропивницького не пристосовані для незрячих виборців і тих, хто пересувається на візках. Про це розповів Суспільному регіональний представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олександр Жученя. Такий результат двогодинної перевірки трьох дільниць Кропивницького. Репортаж “Суспільне. Новини“.

До перевірки долучилась голова Кіровоградської обласної громадської організації матерів дітей-осіб з інвалідністю та осіб з інвалідністю «Серце матері» (член НАІУ) Людмила Шукрута.

Дільниця, що на вулиці Академіка Корольова знаходиться на другому поверсі спортивного клубу. ЇЇ облаштують у спортивному залі. Підніматись треба східцями, перил і пандусу немає, каже Людмила Шукрута. “Тут навіть здорова людина не зможе піднятися, а тим паче людина на візку – це камікадзе називається”.

Інформації чи стрілок, де знаходиться дільниця у приміщенні немає. Олександр Жученя говорить, початок – закінчення сходів мають відмічатись контрасною фарбою, ні цій дільниці цього немає. Пандусу також немає.

Виборчу дільницю на вулиці Бєляєва облаштували у приміщені ліцею. Пандусу немає. Є кнопка виклику.

На питання, як мають потрапити на дільницю виборці з інвалідністю, секретар виборчої комісії Ольга Франчук відповіла: “Члени комісії не вповноважені вирішити це питання”.

Ще одну виборчу дільницю на вулиці Бєляєва розташували в одній з груп дитячого садка. Пандусу немає. Людина на візку не потрапить на цю виборчу дільницю, говорить Людмила Шукрута.

Перевіривши три дільниці, Олександр Жученя, робить висновок про їх доступність. “Для людей з вадами зору не зроблено зовсім нічого, не пристосовані зовсім дільниці. Для опорно-рухового апарату є певні напрацювання. Разом з тим є суттєві недоліки. До таких недоліків можна віднести відсутність пристосованих туалетів, не пристосованість сходинок для людей з інвалідністю, на візках”.

Говорить, результати перевірки дільниць направлять уповноваженому Верховної ради з прав людини.

До кінця тижня планують перевірити два десятка дільниць в області.

Джерело

#НАІУ #Вибори_2020 #Твій_готос_Твій_вибір

Інформацію розміщено в рамках проєкту «Підвищення громадянської активності людей з інвалідністю під час місцевих виборів 2020 р.», який реалізує ГС «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за рахунок коштів державного бюджету.

  Категорія: