Чи мають доступ до правосуддя люди з обмеженими інтелектуальними можливостями?

Чи мають доступ до правосуддя люди з обмеженими інтелектуальними можливостями?
8 Листопада 2017
Друкувати цю новину
8 листопада, 11.30 – Доступ до правосуддя осіб з порушенням психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями в Україні.

Учасники: Віталій Дроботун – директор ГПО «Права людини»; Раїса Кравченко – виконавчий директор ВГО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень»; Михайло Жернаков – директор ГО «Фундація ДеЮре», головний експерт Судової групи РПР; Руслан Імереллі – президента ВГО користувачів психіатричної допомоги «ЮЗЕР»; Богдан Мойса –  координатор аналітичного напряму Української Гельсінської спілки з прав людини; Олег Полозюк – спеціаліст відділу нормативно-правового забезпечення ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України».

За результатами дослідження, яке провело ГПО «Права людини» в серпні – жовтні 2017 року у місті Києві, були проаналізовані юридичні та фактичні бар’єри, що перешкоджають доступу осіб з порушеннями психічного здоров’я та обмеженими інтелектуальними можливостями до правосуддя в Україні.

Під час заходу експерти презентують рекомендації щодо забезпечення доступу до правосуддя таких осіб  шляхом внесення змін до Цивільного кодексу України, Цивільно-процесуального кодексу України, Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

У заході візьмуть участь представники громадських організацій, судової та виконавчої влади, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, експерти.

Підсумкові матеріали:

Відео з прес-конференції:

                                                                                                                      За інформацією УКРІНФОРМ

  Категорія: