Бізнес-тренінг із соціального підприємництва у Дніпрі

31 Жовтня 2018 Друкувати цю новину

Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України 17-19 жовтня 2018 року у м. Дніпро проведено черговий триденний бізнес-тренінг із започаткування власної справи в рамках реалізації в Україні Міжнародного проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», за фінансової  підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

24 учасника заходу з Дніпропетровської, Луганської та Одеської областей вивчали основи підприємницької діяльності. Їх привітали кейс-менеджери проєкту ТЕАМ, представники Дніпропетровського обласного центру зайнятості та обласного відділення фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню Дніпропетровського обласного центру зайнятості Тетяна Лапіна поінформувала присутніх про можливості служби зайнятості та презентувала інновації в роботі, що  відбуваються у  службі зайнятості на сучасному етапі. Також, були надані відповіді на запитання учасників.

Протягом трьох днів учасники знайомилися із законодавчим регулюванням підприємництва, видами та критеріями вибору організаційно-правової форми підприємницької діяльності, порядком реєстрації суб'єктів господарської діяльності, ліцензуванням та дозвільною діяльністю. Також учасники отримали інформацію про оподаткування підприємницької діяльності в Україні, різні види податків та системи оподаткування та про звітність суб'єктів підприємницької діяльності.

Із самого початку тренінгу відчувалось, що учасники переймаються темою соціального підприємництва і знаходяться в стадії прийняття рішення: «Відкрити власну справу чи ні? Як правильно і раціонально вибрати напрямок діяльності коли є сумніви? Як це зробити? Що робити потім? і т.д.». Як завжди на аналогічних тренінгах тренером і організаторами поєднувались, підтверджувались і доповнювались теоретичні знання з практичним досвідом учасників проєкту.

На реальних прикладах були показані як позитивні так і не зовсім реалізовані практики ведення власного бізнесу. Щось було зрозуміло одразу, окремі теми висвітлювались більш детально і були складними для сприйняття, але стовідсотково можна зазначити, що байдужих у залі не було.

З відгуків учасників заходу: «Люди были разные, но всех объединяло то, что все были внутренне перемещенные лица из разных регионов Украины, и каждый участник хочет открыть собственное дело и стать обеспеченным человеком. И суметь себя реализовать в этом бурлящем мире".

"В 3-дневном семинаре на лекциях были и практические занятия. Все о законодательном регулирование предпринимательства. Мы узнали про критерии выбора организационно-правовой формы предпринимательской деятельности. Нам рассказали про весь порядок  регистрации и лицензирования.  В очень увлекательной форме были переданы принципы налогообложения предпринимателей   Украины.  Мы узнали, что есть упрощенная система налогообложения. А значит не все так тяжело. Главное желание и еще раз желание» - зі слів учасника тренінгу Ігоря.

«Організатори тренінгу роблять дуже потрібну справу – пересічним людям, особливо з вразливих верств населення та ВПО надається можливість прослухати та реально застосувати знання для започаткування власної справи».

«Дякую за Ваш труд! Щира подяка за передачу своїх знань для людей, які ще не були в бізнесі, це дуже корисно».

«Мені дуже сподобалось розяснення...  Дякую за простоту объяснения и человечности».

Учасники тренінгу обмінювалися власним досвідом, задавали багато питань щодо вирішення реальних життєвих ситуацій, які ставали перед ними як підприємцями-початківцями, обмінювалися контактами, щоб підтримувати зв’язки в майбутньому. 

Наприкінці семінарі усі учасники отримали сертифікати. Були висловлені особисті побажання кожному учаснику тренінгу. Організатори сподіваються, що отримані знання сприятимуть відкриттю власної справи, розвитку самозайнятості.

НАІУ запрошує усіх зацікавлених осіб долучитися до заходів проєкту.  Слідкуйте за нашими анонсами подій на сайті.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.