“Батьки за раннє втручання”: рідні дітей з аутизмом впроваджують у Дніпрі програму соціальної та психологічної допомоги малюкам від нуля до трьох років

6 Грудня 2016 Друкувати цю новину

Дітей навчатимуть побутовій самостійності, аби в подальшому полегшити життя як самих малюків, так і їхніх родин.

“Батьки за раннє втручання”. Програма із такою назвою стартує у Дніпрі на допомогу сім’ям, що виховують дітей з аутизмом. Протягом трьох років за підтримки ЄС, уряду Німеччини та ЮНІСЕФу її пілотно впровадять ще у 9 регіонах України, зокрема, у прифронтових. Ідея полягає не лише у ранній соціалізації дитини віком від 0 до 4 років — її навчатимуть побутовій самостійності з малих років, аби в подальшому полегшити життя як самих малюків, так і їхніх родин. Центр раннього втручання уже 10 років діє у Харкові, де батьківські громадські організації об’єдналися на допомогу власним діткам. До цього ж тепер закликають і Дніпропетровщину.

Вікторія Пирогова, матір дитини з аутизмом, представниця батьківського руху “Батьки за раннє втручання”: «У нас уже сформировался форум — движение в поддержку раннего вмешательства. Это движение уже идет с 2015 года и достаточно активно поддержано теми родителями, которые получали эту услугу и которые хотят, чтобы эта услуга была у их детей. Под конкретного ребенка собирается конкретная команда специалистов и разрабатывает ту программу индивидуальную, которая нужна данному ребенку».

Олена Коваленко, координатор благодійного фонду “Інститут раннього втручання” (м.Харків): «Ребенка учат быть максимально самостоятельным, быть личностью, выражать свои желания. Как это на деле происходит: обучаются родители как с ребенком взаимодействовать, как его принять, как его увидеть, как самому почувствовать себя сильнее, чтобы помочь ребенку. «Раннее вмешательство» обучает и в центре, и у нас есть такой формат «домашних визитов» — в доме помогают родителям, если есть сложности в кормлении, если есть сложность в прогулках, в игре».

Щоб зробити акцент на наявній проблемі та закликати батьків вразливих малюків до співпраці, у приміщенні Дніпровської міської ради відкрили виставку “Діти як діти”. На 16 фотографіях зображені як малюки із особливими потребами, так і без. Причому з фоторяду взагалі незрозуміло чим вони відрізняються. Виставка наголошує: вразлива малеча — така ж звичайна, як і решта дітей. Головне — знайти правильний підхід.

Альона Скрипко, матір дитини з аутизмом, національний координатор програми “Батьки за раннє втручання”: «Фотография с пустым инвалидным креслом — единственная, которая акцентирует внимание на исключении из общества детей с особенностями, и веревочка, которая соединяет эти фотографии, позволяет нам включить всех особенных детей, членов их семей в это общество».

9 Канал

написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.