Ольга Журавльова: Кожен із нас повинен робити усе для найшвидшої Перемоги!
27 Червня 2022
Поширити:
Громадські організації людей з інвалідністю (далі ‒ ГОІ) з перших днів повномасштабної війни включилися у допомогу постраждалим. Серед лідерів ГОІ ‒ багато жінок, які роблять часом неможливе, щоб допомогти Україні. Саме про таких жінок розповідає проєкт «Посилення лідерства жінок з інвалідністю в гендерно орієнтованих гуманітарних реагуваннях в Україні», який реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ) та фінансується Жіночим фондом миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF).
Сьогодні наша історія про Ольгу Журавльову – ще одну небайдужу жінку, мобілізаторку проєкту. Ольга мешкає у м. Черкаси, є головою Всеукраїнської громадської організації осіб з інвалідністю “Рух за рівні можливості” (далі – ВГООІ “Рух за рівні можливості”). ЇЇ організація – член Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (далі – НАІУ).
На фото: Ольга Журавльова
Ми поспілкувались з Ольгою на рахунок того, яким саме для неї став перший день війни та чим зараз живе її організація.
«23 лютого 2022 року я довго говорила по телефону з сестрою, яка проживає із сім’єю в Києві, кожна із нас обґрунтовувала свою позицію, чому війна ніколи не може розпочатися. Той страшний дзвінок від неї, який пролунав о 6 ранку 24 лютого, я не забуду ніколи, – розповідає Ольга. – Навіть у самих страшних думках я не могла б уявити, що наше покоління почує те страшне слово “ВІЙНА”… Сльози, жах, відчай, дзвінки всім друзям і знайомим, дзвінки від рідних, які проживають за межами України. І знову, скрізь сльози, одні і ті ж слова: “За що?” Уже о дев’ятій ранку були на роботі, зібрали колектив. Усі розгублені. Як могли, заспокоїли людей, порадили зібрати самі необхідні речі, ліки, документи, наказали усім підтримувати телефонний зв’язок. З 28 лютого ми відновили повноцінну роботу».
До війни пріоритетними питаннями для ВГООІ «Рух за рівні можливості» було працевлаштування людей з інвалідністю, створення підприємств громадських об’єднань людей з інвалідністю.
На фото: внутрішньо переміщені сім’ї з дітьми отримали невелички подарунки від організації
З початком війни організація спрямувала свою діяльність на допомогу внутрішньо-переміщеним особам, особливо з інвалідністю, які проживають на території області. Надається гуманітарна допомога, зокрема: продукти харчування, ліки, засоби гігієни, тощо. Організація постійно тримає зв’язок з лікувальними закладами області, вирішує питання надання медичної допомоги особам з інвалідністю, надає соціально – правову допомогу.
На фото: Ольга разом з жінками громадської організації за круглим столом
На питання, чому саме долучилася до проєкту «Посилення лідерства жінок з інвалідністю в гендерно орієнтованих гуманітарних реагуваннях в Україні», який реалізується за участю Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), Ольга Журавльова відповіла: «В системі соціального захисту я працюю більше 20 років, заслужений працівник соціальної сфери України. Маю бажання і досвід працювати. Кожен із нас повинен робити усе для найшвидшої Перемоги».
На фото: Ольга Журавльова (ліворуч), перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації (ОВА) Галина Колосюк (посередині), заступник голови Черкаської ОДА Леся Король (праворуч)
Зараз в рамках проєкту активно проходять різні робочі зустрічі, одна із них нещодавно відбулася. Учасниками даної зустрічі стали: перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації (ОВА) Галина Колосюк, заступник голови Черкаської ОДА Леся Король та Директор департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало. На зустрічі були обговорені питання співпраці органів влади з ВГООІ «Рух за рівні можливості». Галина Колосюк подякувала керівництву організації за проведену роботу: “Тільки разом і тільки до Перемоги! Все буде Україна!”.
Національна Асамблея людей з інвалідністю України спільно з Жіночим фондом миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй також підтримує Ольгу в її гуманітарних реагуваннях. Дякуємо та пишаємося нею та усіма, хто не залишився осторонь у цей складний і важливий для всієї країни час.
======
Проєкт «Посилення лідерства жінок з інвалідністю в гендерно орієнтованих гуманітарних реагуваннях в Україні» спрямований на посилення лідерства та участі жіночих організацій громадянського суспільства ‒ ОГС та мереж жінок з інвалідністю та жінок, які мають дітей з інвалідністю, у гендерно орієнтованих гуманітарних реагуваннях.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний фінансовий механізм, призначений виключно для підтримки участі жінок у миробудівництві та гуманітарному реагуванні. WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миробудівництва. WPHF – це інноваційне партнерство між державами-членами, ООН та громадянським суспільством, у якому всі зацікавлені сторони представлені в його глобальній Фінансовій раді.
Отримати додаткову інформацію про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги та його роботу в усьому світі можна на сторінці фонду: www.WPHFund.org та www.WPHFund.org/
13 грудня 2024 року в рамках проєкту «Реабілітація в Україні» (Rehab4U) Національна Асамблея людей з інвалідністю України організувала онлайн-зустріч для громадськості та людей з інвалідністю, присвячену реформуванню МСЕК та впровадженню оцінювання повсякденного функціонування особи Реформа МСЕК є важливою для України, оскільки вона замінює застарілу систему на нову, прозору та пацієнтоцентричну модель. 15 листопада 2024 року […]
З 9 по 11 грудня 2024 року фахівці Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) провели лекційні заняття в рамках програми «Захист прав та інтересів осіб з інвалідністю». Захід відбувся на запрошення Волинського регіонального центру підвищення кваліфікації. Ця ініціатива є частиною діяльності Інклюзивного Хабу з питань інвалідності НАІУ , яка спрямована на підвищення обізнаності суспільства […]
12 грудня 2024 року на платформі ZOOM відбувся вебінар “Захист осіб з інвалідністю від домашнього насильства”, організований Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ). Цей захід було проведено в рамках проєкту “Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)”, який […]
15 листопада 2024 року прийнято національний стандарт України ДСТУ 4092:2024 “Безпека дорожнього руху. Світлофори дорожні. Загальні технічні умови”. Стандарт набере чинності з 1 травня 2025 року. Основні новації: Що заборонено: Цей стандарт враховує кращі світові практики та український досвід, роблячи вулиці безпечнішими й доступнішими для всіх. До розробки стандарту також долучилася Національна Асамблея людей з […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) передала універсальні медичні кушетки AV4034 двом лікарням у Миколаєві: міській лікарні швидкої медичної допомоги та Центру первинної медико-санітарної допомоги №3. Ці кушетки з електричним регулюванням по висоті й гідравлічним регулюванням спинної секції. Це перше закуплене обладнання, один із кроків у рамках проєкту зі створення доступного середовища для людей з […]
Національна Асамблея людей з інвалідністю України запрошує долучитися до онлайн-зустрічі, яка присвячена темі реформування медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та запровадженню нової концепції оцінювання повсякденного функціонування особи, нових критеріїв встановлення інвалідності. Спікери: Дмитро Луфер – радник Прем’єр-міністра України з питань охорони здоров’я і соціальної політики, керівник команди з питань реформування МСЕК проєкту «Реабілітація в Україні» (Rehab4U). […]