18 спортсменів від України братимуть участь в Європейських Іграх Спеціальної Олімпіади в Бельгії

18 спортсменів від України братимуть участь в Європейських Іграх Спеціальної Олімпіади в Бельгії
9 Вересня 2014
Друкувати цю новину

souСпеціальні Олімпійські Європейські Літні Ігри відбудуться з 9 по 20 вересня 2014 року, в місті Антверпен, Бельгія. В Іграх візьмуть участь близько 2000 спортсменів з відхиленнями у розумовому розвитку з 58 країн світу.

Спортсмени будуть підтримуватися 4000 волонтерами, 2500 членами сімей, 300 посадовими особами та 300 медиками. Як очікується, 50,000 глядачів та вболівальників приїде на Ігри, щоб підтримати спортсменів.

Незважаючи на триваючі проблеми на Сході країни, Спеціальна Олімпіада України зібрала команду з 18 медалістів спортсменів з інвалідністю до участі в одному з провідних спортивних заходів для осіб з інвалідністю в Європі в 2014 році. Про це, розповів на брифінгу президент Спеціальної Олімпіади України, академік Сергій Комісаренко.

DSCN6522

“Ми розуміємо, що наша країна в нинішній час має багато труднощів, але найкращий спосіб, який ми можемо обрати, щоб гідно подолати труднощі, це – продемонструвати нашу мужність перед незгодами. Насправді, наші спортсмени стикаються з труднощами повсякденного життя кожен день тому, що, на жаль, вони часто змушені жити усамітненим життям у замкнутому середовищі, подалі від інших людей. І ми повинні все зробити, щоб вони стали і почували себе рівними у нашому суспільстві” – розповів Комісаренко. Одним з найбільш складних аспектів участі української команди на великих спортивних заходах є відсутність фінансування. На відміну від США, де Спеціальна Олімпіада була заснована, або Європи, де благодійність і громадська підтримка є частиною культури, в Україні все фінансування здійснюється за рахунок приватних та благодійних джерел.

20140908_155557_resized

Спеціальна Олімпіада – є найчисельнішою міжнародною спортивною організацією осіб з інвалідністю у світі, визнаною неурядовим членом ООН. Всеукраїнська благодійна організація осіб з інвалідністю «Спеціальна Олімпіада України» (СОУ) існує з 2002 року. Вона акредитована Special Olympics Int. та визнана Національним Олімпійським Комітетом України – розповів Комісаренко.

Згоден з такою думкою і Посол Бельгії в Україні Люк Якобс.

DSCN6511

«На жаль, зараз Україна асоціюється в європейському суспільстві з бойовими діями на сході. Тому участь в Європейських Іграх Спеціальної Олімпіади матиме велике значення. Не сумніваюся, що в Бельгії до української команди буде прикута підвищена увага», – підкреслив Посол.

Спеціальна Олімпіада України в даний час підтримує більше 19 000 спортсменів з відхиленнями у розумовому розвитку, але це ледь 4% від кількості людей в нашій країні з тими чи іншими вадами розумового розвитку. В Україні близько 500 000 громадян, які могли б скористатися всіма можливостями які надає Спеціальна Олімпіада України.

20140908_160717_resized_2

«Олімпійське містечко» буде створено в готелі «Kempense Мегеn» в Мол, де всі 58 делегацій залишитися на час Ігор.

Спортсмени змагатимуться в 10 видах спорту, таких як легка атлетика, бадмінтон, дзюдо, боссе, плавання, гімнастика, футбол, велоспорт, настільний теніс, баскетбол.

DSCN6514

Спеціальні Олімпійські Європейські Літні Ігри 2014 – це більше, ніж просто спорт. Спортивні змагання становитимуть кістяк БО 2014, але вони обрамлені цілим рядом наукових та культурних заходів, програм і церемоній.

  Категорія: