8-28.11.2018 року. Швецько-українська фотовиставка “РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі” у Вінниці

5 Листопада 2018
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України у співпраці з Посольством Швеції в Україні, Шведським Інститутом запрошує усіх вінничан відвідати міжнародну фотовиставку "РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі", яка триватиме з 8 по 28 листопада 2018 року у  приміщенні Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації. Партнерами на регіональному рівні виступають Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА та Вінницька громадська організація «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця».

Фотовиставка вже побувала понад 30 країнах світу. Розповідає 26 історій чоловіків, жінок, дітей з Швеції та України. Кожен герой проєкту - перш за все особистість, яка має право на гідне життя і рівні з іншими можливості. Герої - люди зі своїми почуттями, мріями і планами, можливостями й потребами. Кожна історія це невелике одкровення, призма, через яку ми можемо поглянути на своє ставлення до людей з інвалідністю, на те, наскільки доступна їхнє навколишнє середовище, наскільки різноманітні і широкі можливості для розвитку і реалізації їхнього потенціалу, які умови надаються їм в Україні для включення в повноцінне життя суспільства і збереження почуття власної гідності.

Серед героїв виставки ви побачите дітей, підлітків і дорослих, громадян України, майбутніх і справжніх батьків, представників творчих і прикладних професій, тих, кого прийняли на роботу і тих, хто не може працевлаштуватися, жителів великих і малих міст, а також сільської місцевості. 16 шведських і 10 українських історій, представлених в рамках фотовиставки, закликають кожного задуматися про причини виникнення соціальних перешкод, з якими стикаються дорослі і діти з інвалідністю в процесі досягнення своїх цілей. Чому, маючи ті ж права, вони отримують менше можливостей?

В Україні виставка була доповнена українськими історіями людей з інвалідністю. Учасники минулорічних фотовиставок – політичний діяч Валерій Сушкевич, юна піаністка із синдромом Дауна Ліза Халявченко, спортсмен з пауерліфтингу Артем Гудзенко, громадський діяч Ярослав Грибальський та вчитель Марта Николаєва, талановитий юнак Михайло Сербін та чарівна жінка Наталія Клименко,  юна віолончелістка Олександра Богданова,  турботлива мати та щаслива бабуся  Людмила Доновська, а також нові герої з Вінниці – молода студентка, майбутній психолог  Юлія Галачева та  обдарований Сергій Лисак - знають, як долати бар’єри.

Фотографи: Маркус Марсетик (Швеція), Дмитро Шитко (Україна).

Запрошуємо усіх бажаючих безкоштовно оглянути експозицію виставки  з  8 по 28 листопада 2018 року у приміщенні Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації (м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 (1 поверх, Адміністративна будівля «Книжка»).

В рамках презентації проєкту 28 листопада 2018 року (14:00–16:00) в приміщенні HUB Місто змістів (м. Вінниця, вул. Пушкіна, 11) відбудеться круглий стіл «Доступність та універсальний дизайн», метою якого є розкрити нові підходи до питань інвалідності, взаємозв’язок між доступністю і забезпеченням прав людини та питання універсального дизайну.

Також 28 листопада (16:30-17:30) пройде майстер-клас з української жестової мови, який проведе Ігор Бондаренко – перекладач  жестової мови вищої категорії, офіційний представник Всесвітньої асоціації перекладачів жестової мови (WASLI) в країнах Східної Європи та Середньої Азії. Протягом заняття учасники дізнаються про ази вивчення жестової мови, етичні моменти спілкування з глухими людьми, переглянуть мотиваційні відеоролики та тематичну презентацію.

Кількість учасників обмежена. Обов’язкова попередня реєстрація до 27 листопада.

З питань реєстрації для участі в роботі круглого столу або майстер-класу звертайтесь за тел. +38(093)917-35-00, (066)292-14-39 або за електронною адресою: o.m.zhurbenko@gmail.com

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати експозицію виставки та взяти участь у зазначених заходах!

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар