23-24 березня 2012 року в м. Києві пройде семінар «Підготовка основної частини Універсального Періодичного Огляду з метою просування прав осіб з інвалідністю»

16 Березня 2012 Друкувати цю новину

Тренери семінару – Елле Уолкер, фахівець з захисту прав людини Міжнародного Альянсу інвалідності, відповідальна за роботу Ради прав людини та, зокрема, УПО; Щерзодбек Шаріпов, фахівець з захисту прав людини організації «DPI», Жан-Люк Саймон, Голова європейського регіонального відділення DPI. Організатори семінару з української сторони - Національна Асамблея осіб з інвалідністю України.

Додаткова інформація : тел. 044 -279-61-82; office@naiu.org.ua

Універсальний періодичний огляд (УПО) є механізмом, створеним відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 60/251 від 15 березня 2006 року, якою також було засновано Раду з прав людини.. Кожна країна проходить УПО 1 раз на 4 роки. Наприкінці жовтня 2012 року, Україна вдруге (1-й огляд пройшов у 2008 році) буде розглядатися іншими країнами – членами ООН щодо дотримання прав людини. Це нова система моніторингу прав людини Ради ООН з прав людини. Вона спрямована на поліпшення ситуації з правами людини в кожній зі 193 країн, що входять до ООН. Це - нова ініціатива, коли держави – члени ООН безпосередньо перевіряють одна одну на предмет дотримання прав людини.

Громадське суспільство має можливість зробити свій внесок до перевірки України, надавши фактичні дані в ООН про ситуацію на місцях. УПО може бути використаним з метою висвітлення недоліків у захисті прав людини в Україні.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.