Доступність для всіх!!!

30 Вересня 2015
Друкувати цю новину

«Конвенція ООН про права людей з інвалідністю» 

Стаття 9 Доступність

  1. Щоб надати людям з інвалідністю можливість вести незалежний спосіб життя й усебічно брати участь у всіх аспектах життя, держави-учасниці вживають належних заходів для забезпечення людям з інвалідністю доступу нарівні з іншими до фізичного оточення,  до транспорту, до інформації та зв’язку, зокрема інформаційно-комунікаційних технологій і систем, а також до інших об’єктів і послуг, відкритих або таких, що надаються населенню, як міських, так і в сільських районах. Ці заходи, які включають виявлення й усунення перепон і бар’єрів, що перешкоджають доступності, повинні поширюватися, зокрема.

Бар’єри постають перед людиною з інвалідність, незалежно від громадянства, статусу, раси і т.д. Сучасне міське середовище може бути «недружнім» не тільки до людини з інвалідністю, але також до дитини, літньої людини, взагалі будь-якій людині. Архітектурні бар’єри стають обмеженнями для людини з інвалідністю в більшій ступені ніж іншим жителям і тягнуть за собою багато наслідків, які ускладнюють їх становище.

Проєкт «Доступність для всіх» направлений на популяризацію концепції універсального дизайну та статей Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, проведення інформаційної діяльності, просвітницьких заходів направлених на висвітлення та заохочення закладів, установ у створенні доступності для людей з інвалідністю та усунення просторової, транспортної, побутової ізоляції, емоційної депривації. Серед основних заходів буде проведення аудиту доступності по районах Вінницької області, для висвітлення реальної картини; проведення інформаційної кампанії, флеш-мобів, виготовлення та трансляція телевізійної програми «Подолання бар’єрів», інформаційні ролики «Доступність та універсальний дизайн», обласний конкурс «Заклад дружній до людей», тематичні семінари «Доступність та універсальний дизайн», для студентів училищ, технікумів, вищих навчальних закладів за професією будівельник, архітектор. Засідання обласного комітету доступності ще раз збере та нагадає всім представникам органів місцевого самоврядування Вінницької області про ЖИТТЄВУ НЕОБХІДНІСТЬ створювати доступне середовище, приймати інклюзивні рішення та втілювати ІНКЛЮЗИВНІ РЕФОРМИ.

Таким чином, заходи проєкту направлені на виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю».

Вінницька громадська організація молоді
з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія»

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар