Звернення Голови Київського апеляційного адміністративного суду до громадських об’єднань

10 Листопада 2017
Друкувати цю новину

Звернення Голови Київського апеляційного адміністративного суду до громадських об'єднаньШановні представники громадських об’єднань!

Останнім часом здійснюється багато кроків у напрямку покращення доступу до правосуддя осіб з інвалідністю. Водночас, є очевидним, що загальний стан цієї проблеми є кричущим, адже чи не кожне приміщення суду потребує вжиття додаткових заходів, пов’язаних з його пристосуванням (адаптацією) для потреб людей з інвалідністю, недостатнім є також рівень інформаційної доступності судів, рівень підготовки працівників апаратів та ін.

Київський апеляційний адміністративний суд проводить власне дослідження, спрямоване на виявлення проблем, які виникають у осіб з інвалідністю при необхідності захисту своїх прав та зверненні до суду, а також дійсних потреб громадян, що можуть бути задоволені шляхом застосування судами нових засобів, обладнання, а також впровадження більш ефективних організаційних рішень.

З огляду на викладене ми звертаємося до Вас з проханням сприяти у з’ясуванні думки громадян – членів об’єднань з питань, орієнтовний перелік яких наведений нижче.

 1. Чи виникала будь-коли необхідність захисту своїх прав та звернення до суду?
 2. Які труднощі виникали при цьому?
 3. Чи пов’язані такі труднощі саме з інвалідністю?
 4. Чи була зрештою подана позовна заява та чи відбувся розгляд справи?
 5. Чи виникали будь-які труднощі під час розгляду справи судом?
 6. Чи існувала можливість здійснення всіх прав в судовому процесі? Якщо ні, то які саме процесуальні можливості не були забезпечені?
 7. Наявність яких засобів, приміщень, обладнання тощо в суді є необхідною?
 8. Наявність яких засобів, приміщень, обладнання тощо в суді є бажаною?
 9. В який спосіб зручно отримувати інформацію про суд (телефон, веб-сайт, друкована продукція тощо)?
 10. Яка саме інформація про суд є необхідною?
 11. Яка інформація про суд є бажаною?
 12. Чи потрібна інформація про пристосування приміщення для потреб осіб з інвалідністю?

Водночас, будь-які додаткові уточнення (пропозиції, зауваження тощо), надані учасниками опитування, також будуть уважно розглянуті та враховані при опрацюванні його результатів.

Також, будемо вдячні за пропозиції, надані власне громадськими об єднаннями.

Після опрацювання результатів дослідження Київським апеляційним адміністративним судом буде організовано робочу зустріч та публічне обговорення результатів, в ході яких, спільно з представниками громадських об єднань, буде визначено основні потреби, які виникають при зверненні до суду осіб з інвалідністю, та вироблено рекомендації по впровадженню судами організаційних рішень та засобів задля спрощення процедури звернення до суду та забезпечення права осіб з інвалідністю на доступ до правосуддя.

Контактна особа з питань проведення опитування: керівник апарату суду -Герасименко Ірина Євгенівна, (044) 254-22-38.

Голова суду А.М.Горяйнов

Звернення

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар