Зубко: Посилено вимоги до власників будівель і споруд щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю

Зубко: Посилено вимоги до власників будівель і споруд щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю
9 Лютого 2018
Друкувати цю новину

В Україні посилюються вимоги до власників будівель і споруд щодо забезпечення всеосяжного доступу осіб з інвалідністю. Це стосується житлових приміщень, під’їздів, громадських приміщень та об’єктів комунальної власності.

Так прокоментував прийнятий парламентом у першому читанні законопроєкт щодо посилення вимог законів України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. За законопроєкт проголосувало 241 депутат.

«Забезпечення доступності споруд досягається через дотримання будівельних норм. Проте, на сьогодні значна частина будівель, споруд та об’єктів залишаються не пристосованими до потреб осіб з інвалідністю. Прийняті нововведення та інші положення значно посилять захист прав осіб з інвалідністю на безперешкодне пересування українськими містами за стандартами цивілізованих країн», — наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець розповів, що Мінрегіон вже напрацював чіткий План заходів на виконання рекомендацій Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю, який Уряд прийняв у грудні 2016 року. «Це розробка законодавчих змін та перегляд відповідних ДБН. В тому числі й для проєктування дитячих будинків-інтернатів, а також звичайних шкіл з огляду на розвиток в Україні інклюзивної освіти. Створення в ДАБІ посади Громадського консультанта з питань безбар’єрності та доступності. Моніторинг та експертиза за участю громадськості умов доступності осіб з інвалідністю до будівель органів влади, об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, об’єктів цивільного захисту  тощо. А також  навчання людей, які працюють у місцевому самоврядуванні,  з питань доступності та безбар’єрності», — зазначив Зубко.

До речі, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ одним з перших почало створювати перші можливості щодо безперешкодного доступу для людей з інвалідністю. Біля Міністерства встановлені тактильні наземні покажчики, приміщення адаптуються до потреб людей з інвалідністю.

Довідково:

Проєктом Закону № 6536 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вимог законів України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд пропонується посилити вимоги щодо забезпечення доступності для осіб з інвалідністю територій населених пунктів, житлових, громадських будинків і споруд та виконання відповідних норм у будівельній, містобудівній та архітектурній діяльності. Власники повинні проводити паспортизацію щодо доступності, інакше вводяться штрафи за порушення даних вимог – до 700 неоподаткованих мінімумів за порушення законодавства під час планування та забудови території з огляду на доступність для маломобільної категорії громадян. Важливо, що представників осіб з інвалідністю планують залучати до розробки документації містобудування, задля забезпечення зручних і комфортних умов доступності.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

  Категорія: