Знати та вміти – щоб діяти, – газета “Без Бар’єрів”

11 Травня 2011 Друкувати цю новину

Знати та вміти - щоб діятиНаціональна Асамблея осіб з інвалідністю України в рамках реалізації Міжнародного проєкту «Знати та вміти – щоб діяти», за підтримки Фонду прав осіб з інвалідністю (США), провела 5-6 квітня 2011 року в м. Києві Всеукраїнський навчально-інформаційний семінар «Моніторинг прав людей з інвалідністю» для представників громадських організацій осіб з інвалідністю та правозахисних організацій.

Цей семінар є одним із заходів, який проводить Національна Асамблея осіб з інвалідністю України в партнерстві з іншими організаціями з підготовці до написання альтернативного звіту до Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю.

16 грудня 2009 року Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю (КПІ) та Факультативний протокол до неї.

Ратифікувавши Конвенцію, уряд взяв на себе зобов’язання забезпечити виконання всіх її положень та згідно терміну звітувати перед Комітетом ООН з прав осіб з інвалідністю про результати, прогрес, досягнутий у справі забезпечення прав людей з інвалідністю в Україні (2012 рік).

Підготовка звіту урядом це не тільки виконання своїх міжнародних зобов’язань, але й можливість оцінки реального стану речей в сфері захисту прав людей з інвалідністю в нашій країні.

Звіт, який готується державою, також може виконувати ще одну важливу позитивну функцію – стати інструментом підтримки дискусії та інтересу щодо прав людей з інвалідністю у суспільстві з певною періодичністю (спочатку 2 роки, а потім 4).

Сьогодні Національна Асамблея осіб з інвалідністю України та інші громадські організації, правозахисні організації занепокоєні тим, що уряд України може сприймати Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю, тільки як «заяву про наміри» і підійти до підготовки Звіту формально – коли зібрану інформацію від міністерств та відомств державні службовці зведуть у єдиний документ без активного обговорення, консультацій з громадськими організаціями осіб з інвалідністю щодо висвітленої там інформації.

Звичайно, формально звітування до Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю є обов’язком влади, насправді, запровадження і моніторинг КПІ є відповідальністю, яку ми всі поділяємо. Громадські організації згідно ст. 33 КПІ є активними учасниками процесу моніторингу та підготовки альтернативного звіту до Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю.

В зв’язку з тим, що Україна ратифікувала Факультативний протокол до КПІ, громадські організації осіб з інвалідністю та люди з інвалідністю отримали ще один додатковий інструмент захисту своїх прав. Важливим є сьогодні роз’яснення для громадських організацій, які безпосередньо захищають права людей з інвалідністю, процедур Факультативного протоколу, які сприяють реалізації КПІ в Україні.

Проводячи моніторинг, готуючи звіти, «повідомлення» громадські організації повинні демонструвати високі стандарти компетентності й діяльності, науковий підхід і достовірність, високий рівень знань фактажу, об’єктивність та неупередженість.

Тому в рамках проєкту по підготовці альтернативного звіту, який реалізує Національна Асамблея осіб з інвалідністю України в партнерстві з іншими організаціями та з залучення команди тренерів програми «Розуміємо права людини» особлива увага буде приділена професійній підготовці учасників написання альтернативного звіту.

Прес-служба НАІУ

Без Бар’єрів № 9 (63) + Фото

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.