ЗМІ ПРО НАС. Сюжет проєкту «Про головне. Львів» про табори активної реабілітації

13 Червня 2017 Друкувати цю новину

Сюжет інформаційного проєкту «Про головне. Львів» на телеканалі ZIK.

Карина працює інструктором в оздоровчому таборі для людей з інвалідністю уже шість років. Дівчина сама користується  інвалідним візком, тому й вирішила допомагати іншим повірити в себе.

«Люди приїжджають сюди одними, а їдуть абсолютно іншими. Вони знаходять відповідь на свої питання саме тут, у таких людей, як ми», – розповіла інструктор Карина Погосян.

Основна мета інструкторів – навчити людей на візках самостійно долати перешкоди, з якими вони можуть зіткнутися у щоденному житті. Наприклад, переїжджати через бордюри.

«Тренерів є рівно стільки, скільки й учасників реабілітації. Це табір для активного відновлення людей, які пересуваються на інвалідних візках через травму хребта», – розповіла Наталія Рода, яка займається питаннями інвалідності.

У таборі побували уже більше 5 тисяч людей. Тепер тут діє програма для військових, які отримали травми на сході. Для усіх реабілітація – безкоштовна. Щоби потрапити на оздоровчий курс, необхідно заповнити анкету і надати медичні довідки.

Нагадаємо, що табори активної реабілітації проходять в рамках Міжнародного проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», що реалізують Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» спільно з UCP Колеса для людства (США) та Українською асоціацією фізичних терапевтів за фінансової підтримки Агентства міжнародного розвитку Уряду США (USAID) .

Партнером в організації таборів активної реабілітації є Всеукраїнська громадська організація осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації».

Метою табору є досягнення людиною, що користується кріслом колісним максимальної незалежності від сторонньої допомоги, і тим самим, покращення якості свого життя.

Філософія табору ґрунтується на гаслі — «навчився жити в колясці сам — навчи іншого».

Активна реабілітація — це комплекс заходів із застосуванням засобів фізичної культури та спорту, скерованих на самообслуговування, максимальну незалежність у повсякденному житті та побуті, інтеграцію та суспільну активність людини, що зазнала травми чи захворювання хребта та спинного мозку. Основними складовими процесу активної реабілітації є фізична, психологічна та соціальна реабілітація.

Учасником табору активної реабілітації можуть бути особи з наслідками ушкодження спинного мозку та ураженням функцій тазових органів, які не мають пролежнів та суворих протипоказань до фізичних навантажень.

написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.