Жінок Львівщини закликають пройти обстеження на виявлення раку шийки матки і грудної залози

9 Жовтня 2019 Друкувати цю новину

Жінок Львівщини закликають пройти обстеження на виявлення раку шийки матки і грудної залози

У понеділок, 7 жовтня, на Львівщині розпочалась двотижнева акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок». Відтак, мешканок області закликають пройти безкоштовні обстеження, аби попередити ці захворювання. Про це розповіли 4 жовтня під час брифінгу. 

«При виявленні онкологічних трансформацій на ранніх стадіях, ми можемо ефективно їх лікувати із практично стовідсотковим видужанням. Тому для запобігання і своєчасного виявлення передпухлинних станів та онкопатологій органів жіночої репродуктивної системи, важливими є систематичні профілактичні огляди», - розповів Андрій Васько, заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

«Проблема справді є дуже актуальною. І наша область, напевно одна із не багатьох, може забезпечити безкоштовне скринінгове обстеження жінок. Ми хочемо донести до усіх, що рак, який виявлений на ранніх стадіях, у 95% повністю виліковний», - Мар’яна Служинська, директор Львівського обласного центру громадського здоров’я.

Жінок Львівщини закликають пройти обстеження на виявлення раку шийки матки і грудної залози

«На сьогодні у області працюють 7 скринінгових центрів, у яких жінки можуть пройти обстеження і виявити пухлину на дуже ранніх стадіях, які легко лікуються. Запис на дослідження у ці скринінгові центри може провести сімейний лікар та ваш акушер-гінеколог чи онколог. Минулого року ми виявили рак першої стадії у 82 жінок – по суті, завдяки скринінгу, ці життя були врятовані. Обстежуватись можна і не під час акції – нею ми привертаємо увагу до проблеми, жінка може пройти обстеження у будь-який час», - Олег Дуда, голова Українського лікарського товариства у Львові, заступник директора Львівського регіонального клінічно-діагностичного онкологічного центру.

За словами медиків, обстеження на виявлення раку шийки матки необхідно проходити жінкам з 18 років, на рак грудної залози із 45 років.

«Лікування раку залежить виключно від стадії розвитку патології шийки матки, від якої страждають переважно молоді жінки репродуктивного віку. Тому ще раз закликаю не відкладати обстеження», - Світлана Струк, експерт департаменту охорони здоров’я з онкогінекології.

Інформаційну кампанію проведуть й у театральному середовищі – акцію популяризують заньківчани.

«Ми завжди із великою відповідальністю долучаємось до благодійних акцій. Більше 70 працівниць нашого театру вже пройшли обстеження. І закликаємо усіх гостей нашого театру регулярно перевірятись», - наголосив Андрій Мацяк – генеральний директор – художній керівник  Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, Заслужений діяч мистецтв України.

Львівська ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.