Жіночий рух – в авангарді реагування на виклики COVID-19 в Україні

Жіночий рух –  в авангарді  реагування на виклики COVID-19  в Україні
7 Жовтня 2020
Друкувати цю новину

5 жовтня 2020 року представниці Національної Асамблеї людей з інвалідністю України взяли участь в онлайн-обговоренні Стратегії реагування жіночих/феміністичних громадських організацій і руху на COVID-19 та його наслідки. Розробка Стратегії відбувається в межах проєкту «Жіночий рух – в авангарді реагування на виклики COVID-19 в Україні», який реалізується  за підтримки Європейського Союзу.

Представниця Євросоюзу Надія Вертебна та Голова Правління Українського Жіночого Фонду Наталія Карбовська привітали учасників заходу та окреслили коло питань для обговорення.

Коронавірус і обмежувальні заходи загострили соціальні й економічні проблеми жінок, які  із закінченням карантину вони не зникнуть, а лише поглибляться, якщо не спрогнозувати їх і не розробити антикризову стратегію. Жіночі/феміністичні організації, які хочуть давати ефективну відповідь на виклики пандемії, уже пропонують системні рішення. Український Жіночий Фонд профасилітував дискусії і впорядкував їх напрацювання.

Експерт з гендерних питань Михайло Корюкалов представив попередню версію Стратегії, напрацьовану  жіночими/ феміністичними організаціями під час консультацій, яка розрахована на три роки (осінь 2020 – літо 2023 року).

Мета стратегії – створення та впровадження інструментарію для запобігання і подолання викликів задля забезпечення прав жінок в Україні, які виникають через пандемію COVID-19 та пов’язані з нею карантинні/обмежувальні заходи, шляхом надання конкретних відповідей на проблеми жінок та посилення впливу жінок на прийняття рішень щодо пандемії на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Цей інструментарій створюється жіночими ГО, їх коаліціями, активістками та експертками протягом періоду реалізації стратегії для самих себе.

Користь від стратегії також отримають органи влади (національні, регіональні, місцеві), міжнародні організації та приватний бізнес, оскільки вони матимуть краще уявлення про пріоритети та діяльність жіночих ГО, їх коаліцій, активісток та експерток у контексті реагування на кризу COVID-19 та зможуть побудувати більш передбачуване та стале партнерство з жіночими ГО, коаліціями, активістками та еспертками для подолання проявів і наслідків цієї кризи.

Після презентації попередньої версії Стратегії пройшло її обговорення в трьох тематичних групах, які фактично визначають напрями діяльності під час її реалізації:

  • підтримка жінок з множинною дискримінацією;
  • розширення економічних можливостей жінок;
  • жіноче лідерство.

Представниці НАІУ (Лариса Байда, Валентина Добридіна, Неля Ковалюк, Олена Поліщук) працювали в двох із зазначених груп та взяли активну участь в обговорені запропонованих активностей та надали пропозиції щодо включення/розширення окремих напрямів, додаткових заходів з метою врахування потреб жінок з інвалідністю різних нозологій, жінок, які виховують дітей з інвалідністю, тощо.

Реалізація запропонованої Стратегії дозволить використати кризу COVID-19 як фактор мобілізації жіночого руху, щоб посилити рух, консолідувати та зміцнити здобутки у сфері прав жінок та ґендерної рівності.

 

Інформацію розміщено в рамках проєкту «Права жінок з інвалідністю: дія у розвитку», який реалізує ГС «ВГО « Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за рахунок коштів державного бюджету.

  Категорія: