Завершено опитування громадських організацій осіб з інвалідністю щодо впливу COVID-19 на їх діяльність

9 Липня 2021
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України протягом червня 2021 року проводила опитування серед громадських організацій осіб з інвалідністю, організацій, які опікуються людьми з інвалідністю щодо впливу пандемії COVID-19 на їх діяльність.

Опитування проводилось в рамках проєкту «Вплив COVID-19 на людей з інвалідністю в Україні (з особливою увагою до внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю)», який фінансується Радою з досліджень мистецтв та гуманітарних наук Великобританії та Фондом досліджень глобальних викликів Великобританії.

На даний момент науковцями Единбурзького університету ім. Нейпіра, Університетом Глазго, Інститутом соціології НАН України  в партнерстві з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України здійснюється аналіз отриманих даних.

Участь в опитуванні взяли понад 100 організацій – членів та партнерів НАІУ. Слід відмітити небайдужість і зацікавленість організацій у вивченні ситуації в якій вони опинилися через пандемію COVID-19, з’ясувати, що необхідно змінити і як спланувати відповідні дії громадського руху осіб з інвалідністю щодо внесення змін у стратегії, політики, плани дій  на державному та  місцевому рівні  для покращення доступу до послуг та поліпшення ситуації щодо захисту прав осіб з інвалідністю та їх родин (у т.ч. з числа постраждалих під час військового конфлікту на сході України) в період пандемії.

Про актуальність і своєчасність проведення даного дослідження свідчить і той факт, що одним із питань, які піднімались і розглядались на Конференції держав – учасниць Конвенції прав людей з інвалідністю, яка проходила у Нью-Йорку 15-17 червня 2021 року було питання «Захист прав людей з інвалідністю в умовах збройних конфліктів та надзвичайних гуманітарних ситуацій». Записка, підготовлена Секретаріатом Конференції у консультуванні з підрозділами системи Організації Об’єднаних Націй, представниками громадянського суспільства та іншими відповідними зацікавленими сторонами, відображає сучасну ситуацію, підходи і рекомендації державам – учасницям заходу.

У документі зазначається, що збройні конфлікти та надзвичайні гуманітарні ситуації роблять значний вплив на життя людей з інвалідністю, які становлять близько 15 відсотків світового населення, і, по оцінками, з 235 мільйонів чоловік, які потребують гуманітарної захисту і допомоги у 2021 році, 35 мільйонів – це люди з інвалідністю.

Також, глобальна пандемія COVID-19 створює додаткові проблеми для осіб з інвалідністю, зокрема для тих з них, хто змушений був покинути звичне місце проживання, так як часто такі особи змушені жити в умовах великого скупчення людей і обмеженого доступу до державних послуг. Ресурси, призначені для надання послуг та підтримки людей з інвалідністю,  перенаправляються на боротьбу з пандемією, що ще більше ускладнює доступ людей з інвалідністю до медико-санітарного обслуговування та послуг по реабілітації.

Комітет ООН з прав людей з інвалідністю розробив ряд керівних принципів і стандартів, в яких підкреслюється важливість зниження ризику, якому  піддаються люди з інвалідністю  під час збройних конфліктів та інших надзвичайних гуманітарних ситуацій; відповідні принципи і стандарти містяться, зокрема, в його зауваженнях загального порядку і заключних зауваженнях за доповідями держав-учасниць. Комітет закликає до більш систематичного застосування правозахисного підходу при наданні допомоги людям з інвалідністю в умовах збройних конфліктів та інших надзвичайних гуманітарних ситуацій.

Рекомендації Комітет ООН з прав людей з інвалідністю будуть враховані і взяті за основу під час підготовки рекомендацій за результатами проєктного дослідження, а також будуть використовуватись під час адвокаційних компаній щодо відстоювання інтересів осіб з інвалідністю.

Дослідницька команда проєкту дякує всім організаціям, які долучилися до опитування і висловили свої думки і бачення ситуації. Результати дослідження планується розглянути на круглих столах із залученням зацікавлених сторін та передати для відповідного реагування органам влади різних рівнів.

Впевнені, що небайдужість, спільні зусилля, професійний підхід організацій – членів НАІУ та партнерських організацій,  допоможуть у вирішенні нагальних питань у сфері захисту прав осіб з інвалідністю.

 

НАІУ

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар