Зауваження НАІУ до проекту постанови КМУ “Деякі питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі”

17 Квітня 2019 Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України, відповідно до листа Міністерства соціальної політики України, розглянула проект постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі" та погоджує його із наступними зауваженнями.

Рівень бідності серед громадян України протягом останніх років катастрофічно зріс. Прожитковий мінімум в України наближається до порогу бідності африканських держав та становить – на одну особу в розрахунку на місяць 1 777 грн (64 $ міс, 2,1 $ день). За даними Організації Об'єднаних Націй, за межею бідності проживає більше 80% українців (за стандартами ООН, якщо людина витрачає на проживання та продукти харчування менше 5 доларів на день живе за порогом бідності).

Щороку відбувається суцільне дорожчання, збільшилась вартість на всі товари та послуги, починаючи від їжі та речей першої необхідності і закінчуючи проїздом та комунальними послугами. І на жаль ця тенденція зберігається й надалі.

Людям з інвалідністю особливо складно в умовах катастрофічного зубожіння, оскільки вони стикаються з більшим колом проблем і потребують більшого матеріального забезпечення.

Пенсії та інші соціальні виплати, що виплачуються людям з інвалідністю, є мізерними. Переважно їх розмір не перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (станом на сьогодні це 1 497 гривні).

У зв'язку із зазначеним особи з інвалідністю вимушені обирати між витрачанням коштів на лікування та на харчування.

В той же час відповідно до затвердженого Постановою КМУ №848 від 21.10.1995 р. Положення про порядок призначення житлових субсидій вже на сьогодні до сукупного доходу не включаються певні соціальні виплати:

1). на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

2). на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

3). на внутрішньо переміщених осіб.

На жаль, до цього часу соціальні виплати на осіб з інвалідністю до цього переліку не включені, хоча вони виплачуються цій категорії людей у зв'язку з їх інвалідністю та для того, щоб урівняти їх із людьми без інвалідності.

З огляду на викладене, ПРОПОНУЄМО НЕ ВРАХОВУВАТИ ПРИ ПІДРАХУНКУ СЕРЕДНЬОМІСЯЧНОГО ДОХОДУ ТАКОЖ ЧАСТИНУ СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ, ЯКІ ВИПЛАЧУЮТЬСЯ ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ, У РОЗМІРІ ПРОЖИТКОВОМУ МІНІМУМУ ДЛЯ ОСІБ, ЯКІ ВТРАТИЛИ ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ.

У зв'язку із цим, просимо доопрацювати проект Постанови в частині:

  • доповнення пункту 10 «Положення про порядок призначення житлових субсидій» абзацом такого змісту:

«частина державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, пенсії (грошового утримання), які отримує особа з інвалідністю та дитина з інвалідністю, у розмірі, що дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність.»;

  • доповнення абзацу одинадцятого пункту 7 «Положення про порядок призначення житлових субсидій» положеннями щодо непоширення на домогосподарства, в яких є особи з інвалідністю, вимог зазначеного абзацу.

Крім того у абзаці 1 п.7 Змін потрібно привести у відповідність до Конвенції про права осіб з інвалідністю та Закону України «Про основи соціальної захищеності» терміни «ураження» та «візки» та замінити відповідно словами «порушення» та «крісла колісні».

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.