Закон щодо паркування: європейська свідомість чи законодавча відповідальність?

Закон щодо паркування: європейська свідомість чи законодавча відповідальність?
25 Жовтня 2017
Друкувати цю новину
Закон щодо паркування: європейська свідомість чи законодавча відповідальність?
25 жовтня, 14.00 – 26 жовтня набуває чинності закон щодо паркування: європейська свідомість чи законодавча відповідальність?

Організатор: Національна Асамблея людей з інвалідністю.

Учасники: Сергій Князєв – Голова Національної поліції України; Костянтин Бушуєв – заступник Голови Національної поліції України; Валерій Сушкевич  – Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю; Ярослав Грибальський – координатор проєкту «Безбар’єрна Україна» Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

Підсумкові матеріали:

В Україні з 26 жовтня набуває чинності закон щодо посилення відповідальності за паркування авто на місцях для осіб з інвалідністю

В Україні з четверга, 26 жовтня, вступає в силу Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, стоянку, зупинку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю”.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив очільник Нацполіції Сергій Князєв.

“Завтра вступає в силу Закон України  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, стоянку, зупинку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю”. Це буде велика честь для Нацполіції швидко його втілити в життя”, – сказав Князєв.

Як поінформував Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, згідно з цим законом водії — особи з інвалідністю або ті водії, які перевозять людини з інвалідністю, мають право на безкоштовну зупинку, стоянку або паркування своїх транспортних засобів. Також у цьому документі визначається необхідність для власників парковок облаштування спеціальних майданчиків  на території цих парковок, а також необхідність облаштування спеціальних місць для парковки для водіїв – осіб з інвалідністю біля житлових будинків.

Також, якщо на парковках не позначені відповідною розміткою або дорожніми знаками місця для осіб з інвалідністю, то водій — інвалід або водій, який перевозить на своєму авто людини з інвалідністю, має право зупинитися на будь-якому іншому місці, і ця стоянка або паркування для нього є безкоштовні.

Сушкевич додав, що всі водії-інваліди повинні мати на своїх автомобілях розпізнавальні знаки “водій з інвалідністю” і мати при собі документи, що засвідчують наявність у них інвалідності. Водночас законом визначено, що, якщо людина  не має при собі відповідних документів та не має на своєму автомобілі відповідного розпізнавального знака, але візуально у неї є виражені ознаки інвалідності (наприклад, людина без обох ніг), то вона також має право на паркування на місцях для осіб з інвалідністю.

Також, згідно із законом, власники парковок повинні облаштувати в межах своїх майданчиків місця для паркування для водіїв – осіб з інвалідністю не менше 10 відсотків від загальної кількості місць, а у випадку малої кількості парковочних місць – не менше одного такого місця на парковці. Місця для водіїв-осіб з інвалідністю також повинні бути розміщені максимально близько до входу в будівлі та житлові будинки, а на парковках — максимально близько до виїзду з неї.

“У випадку невиділення та необладнання місць для безкоштовного паркування для авто, якими керують люди з інвалідністю, або для водіїв, які перевозять осіб з інвалідністю, власники майданчиків або парковочних місць ризикують сплатити штраф від 1200 до 1700 грн. Щодо водіїв, у яких немає інвалідності, то зупинка та паркування автомобілів на місцях, призначених для водіїв з інвалідністю або тих, хто перевозить осіб з інвалідністю, карається штрафом  від 1020 до 1700 грн, повторне порушення – від 2040 до 2 550 грн. Створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у зупинці, стоянці керованих ними транспортних засобів також карається штрафом від 1020 до 1700 грн”, – додав Сушкевич.

Він уточнив, що неправомірне використання знака “водій з інвалідністю” на своєму транспортному засобі каратиметься штрафом від  1020 до 2020-2700 грн.

За словами Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю, згідно з новим законом поліція буде наділена повноваженнями щодо призначення штрафів і складання постанов за порушення цих правил, а також повноваженнями щодо блокування автомобіля порушника і евакуації його на  спецмайданчик.

“Також, згідно з цим законом, члени громадських об’єднань матимуть право складати протоколи за порушення цих правил. Для цього будь-якій зареєстрованій громадській спільноті  потрібно буде звернутися до місцевої райдержамідіністрації  і отримати відповідні повноваження”, – резюмував Сушкевич.

За інформацією УКРІНФОРМ

Відео з прес-конференції:

  Категорія: