Захищайся!

25 Березня 2013 Друкувати цю новину

Міжрегіональна відеоконференція на тему «Захист прав громадян України в Європейському суді» відбулася  в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка. 

Коли наші, українські суди не дають нам того результату, на який ми сподіваємось дорога залишається одна – відстоювати свої права у суді Європейському. Учасники цієї відеоконференції, а це представники правозахисних громадських організацій краю, асоціації адвокатів області, викладачі Буковинського університету, працівники управління юстиції Облдержадміністрації взялися обговорити цю важливу тему. До розмови – діалогу за допомогою відозв»язку змогли приєднатися представники правозахисних організацій Чернігова, Миколаєва, Рівного та Черкас. Фахівці відповідали на запитання студентів і ділилися досвідом напрацювань у цій сфері. Заступник директора обласної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка, керівник центру Європейської інформації «Буковина – Європа» Марія Довгань – про мету проведення конференції:

ДОВГАНЬ: «Основна мета конференції – щоб люди дізналися, як можна відстояти свої права в Європейському суді, як повинна пройти процедура і що для цього потрібно зробити, щоб і студенти і пересічні громадяни могли це все знати». 

У процесі обговорення теми цікаво було почути поради Голови асоціації адвокатів чернігівської області – пана Авраменка, який виграв декілька справ, скерованих до Європейського суду. Голова ради адвокатів Чернівецької області Алла Єзерська такого досвіду не має, але каже що й наші судді виграють справи за кордоном. 

ЄЗЕРСЬКА: «Бо ми, адвокати не так часто займаємось питаннями саме захисту прав людей у Європейському суді. Хоча чернівецькі адвокати від імені своїх клієнтів зверталися в Європейський суд, і навіть по деяким справам були відкриті провадження, але ми всі знаємо, наскільки довго треба чекати відповіді, і саме головне, це навіть не відкрити провадження, і навіть не прийняття рішення Європейським судом, якщо задовольняється скарга дуже важко добитися того, щоб було виконане рішення Європейського суду. В першу чергу це досвід, який набуваємо ми, бо коли ми обмінюємося з колегами з інших областей, це сприяє тому, що ми надаватимемо належну допомогу нашим громадянам».

Надалі планується проведення таких відеодискусій з усіма областями України, адже свої права має знати кожен.

Радіо Буковина 

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук