Забезпечення прав бійців, які отримали ураження, захищаючи Україну, – обов’язок влади – Валерій Сушкевич

17 Грудня 2015
Друкувати цю новину

15 грудня у приміщенні Адміністрації Президента України відбулася нарада з питання забезпечення прав учасників антитерористичної операції, які мають суттєві ураження здоров’я в результаті бойових поранень.

Нарада пройшла під головуванням Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю В. Сушкевича та за участю представників Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Національної Гвардії, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки та Благодійного фонду «Мир і Ко».

В. Сушкевич звернув увагу присутніх на доручення Президента України щодо вирішення проблем із захистом прав осіб, що дістали бойові поранення в ході своєю участі у антитерористичній операції, а потім під час процедури надання статусу учасника бойових дій, встановлення інвалідності та отримання ними законодавчо визначених соціальних гарантій наштовхуються на бюрократичні перепони.

Уповноважений Президента України зауважив, що на сьогодні найменш захищеними в Україні залишаються добровольці, які за покликанням серця пішли захищати Батьківщину та отримали бойові поранення, оскільки для них, на жаль, держава не створила належних законодавчих умов для забезпечення їх прав після повернення з фронту.

Крім того, В. Сушкевич наголосив на недопустимості існуючої безвідповідальної практики встановлення пораненим добровольцям інвалідності з ідентифікацією її як загального захворювання.

Уповноважений Президента України акцентував увагу присутніх представників відомств на нагальній необхідності вирішення питань щодо:

  • встановлення чіткої процедури встановлення залежності інвалідності від поранення бійця під час участі в проведенні антитерористичної операції;
  • спрощення процедури підтвердження участі осіб в антитерористичній операції під час вирішення питання щодо надання таким особам статусу учасника бойових дій та встановлення інвалідності, як того вимагає Указ Президента України від 3 грудня 2015 року № 678 «Про  активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю»;
  • забезпечення обов’язкової первинної військово-медичної підготовки військовослужбовців та добровольців.

Уповноважений Президента України В. Сушкевич запропонував строки і напрямки опрацювання питань забезпечення, охорони та захисту прав учасників антитерористичної операції, які вже отримали бойові поранення, а також тих, хто сьогодні, ризикуючи власним життям, бореться за свободу всього українського народу на Сході України.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар