З якими труднощами стикаються люди з інвалідністю в метро?

11 Травня 2017 Друкувати цю новину

В Україні досі не виконуються правила доступності станцій метро, які прописані в законодавчих та інших державних нормативних актах. Про це в ексклюзивному коментарі Інформаційному агентству "Правда" розказав координатор програм безбар'єрності Києва та Київської області Національної асамблеї людей з інвалідністю Віталій Пчолкін.

"Не варто забувати, що не тільки люди з інвалідністю потребують спеціального обладнання, взагалі універсальний дизайн передбачає, що це має бути зручно для будь-якої людини… це все виписано, просто потрібно це враховувати при проектуванні будь-якої станції", - зазначив він.

Віталій Пчолкін говорить, що за місяць до відкриття оновленої станції метро "Лівобережна" представники спільноти людей з інвалідністю вказували на наявні порушення, які порушували права людей з особливими потребами, зокрема, потреби мало мобільних громадян, бо були встановлені вузькі двері.

"Ми прийшли показати, що користуємося цим транспортом, бо у нас люблять говорити, що ніхто цим не користується, - зазначає координатор програм безбар'єрності Києва та Київської області. Найбільші проблеми на пересадках. Я переходив з Золотих воріт та Театральну, там просто ловили звичайних людей, яким я давав інструктаж, як мені допомогти".

Віталій Пчолкін говорить, що першою проблемою є вийти з поїзду, бо там 15 см перепад.

Інспектуючи відкриту станцію метро "Лівобережна", активіст зазначив, що все ж встановили широкі двері, встановили тактильні елементи на підлозі, зробили жовті наліпки на дверях, що допоможе людям з вадами зору розрізнити, де саме є вхід до метро.

"Термінали для поповнення дуже високо знаходяться, екран погано видно… Не враховано принцип універсального дизайну, краще було запропоновано зробити термінали на різній висоті", - виносить одне з найсуттєвіших зауважень до облаштування станції Віталій Пчолкін. В іншому ж облаштування станції він визнає задовільним, хоч і рекомендує замість підйомників встановлювати ліфти.

Інформаційне агентство "Правда"

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук