З 9 по 11 грудня в Києві відбулися звітно-виборні збори ВГОі «Група активної реабілітації»

З 9 по 11 грудня в Києві відбулися звітно-виборні збори ВГОі «Група активної реабілітації»
15 Грудня 2016
Друкувати цю новину

З 9 по 11 грудня в Києві відбулися звітно-виборні збори ВГОі «Група активної реабілітації», протягом яких члени організації вирішували низку дуже важливих питань щодо подальшої роботи нашої організації. Протягом трьох насичених днів були заслухані звіти про роботу організації та заходи, які були проведені у 2016 році, підведені підсумки цієї діяльності, проаналізовані позитивні моменти та надбання, а також визначені проблемні питання, над якими ми маємо більш ретельно працювати. Зроблені висновки лягли в основу стратегічного планування роботи в 2017 році та в близькій перспективі (2018 рік).

З 9 по 11 грудня в Києві відбулися звітно-виборні збори ВГОі «Група активної реабілітації»

Ми дуже вдячні нашому надійному партнеру – Національній Асамблеї людей з інвалідністю України, яка вкотре підтримала захід ВГОі «ГАР» і зробила все можливе для його проведення в цьому році. Завдяки сприянню і фінансовій допомозі наших друзів з Кримської діаспори участь в зборах змогли прийняти троє наших лідерів, які проживають на окупованій території АР Крим, і це дуже важливо для нас всіх! Дякуємо всім за підтримку нашої діяльності.

З 9 по 11 грудня в Києві відбулися звітно-виборні збори ВГОі «Група активної реабілітації»

Одним з ключових моментів цих традиційних зборів стали перевибори Правління організації та приведення Статуту організації у відповідність до законодавства. На потребу часу, після попередніх консультацій діючого Правління, рішенням загальних зборів організації було переобрано склад керуючого органу. На заміну ветеранам руху активної реабілітації Сухану Олександру (Мукачеве) та Коваленко Сергію (Дніпропетровська обл.) прийшли нові лідери Пчолкін Віталій та Пчолкіна Уляна.

Дуже добрим знаком стало те, що кандидатури цих молодих активних лідерів були рекомендовані Правлінням та підтримані учасниками загальних зборів одностайно. І Віталій, і Уляна вже протягом кількох останніх років добре працюють, забезпечуючи організацію та проведення різних заходів ГАР. Крім того, встигають реалізувати себе в професійній та громадській діяльності. З величезною вдячністю до роботи Олександра Сухана та Коваленка Сергія передаємо повноваження новим лідерам. В Правлінні надалі залишаються працювати:

  • Грибальський Ярослав (Львів) – голова Правління
  • Головіна Марина (Миколаїв)
  • Азін Володимир (Київ)
  • Федорович Оксана (Львів)
  • Фоміна Тетяна (Крим/Львів).

На часі питання призначення Виконавчого директора організації, його призначить Правління в новому складі та найближчим часом оприлюднить інформацію на офіційному сайті ВГОІ «Група активної реабілітації».

З 9 по 11 грудня в Києві відбулися звітно-виборні збори ВГОі «Група активної реабілітації»

Звітуючи про роботу протягом року багато часу приділили обговоренню участі організації в міжнародному проєкті «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», що реалізується в Україні організаціями UCP Колеса для людства (США) разом з провідними національними організаціями Українською асоціацією фізичних терапевтів (УАФТ) та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). В рамках цього проєкту наша організація була відповідальна за проведення таборів активної реабілітації, як одного з елементів великої програми.

Було визначено багато позитивних моментів від участі нашої організації в даному проєкті, а також визначені питання, над якими нам слід працювати. Згадали хороші, інноваційні епізоди річної роботи, головним з яких став римейк флешмобу, що був створений під час табору активної реабілітації в Західному реабілітаційно-спортивному центрі в 2015 році. Ця ініціатива через рік отримала продовження на значно вищому рівні – елементи флешмобу були використані на урочистих проводах нашої паралімпійської збірної в Ріо, що проходили на Майдані незалежності за безпосередньої участі наших лідерів.

Це гарне продовження багаторічної традиції готувати кадри з числа учасників таборів АР в національні збірні команди. Ми щиро пишаємось спортсменами, які після табору активної реабілітації увійшли в склад спортивної еліти України: Сівак Іван та Надія – спортивні танці на візках, Трифонова Світлана – лижні перегони, Сухан Олександр – легка атлетика та перегони на колясках, Васютинський Олександр – перегони на колясках, Бузік Руслан – настільний теніс, Головін Валерій – перегони на колясках, Шенкевич Сергій та Комар Андрій – фехтування, Кривчун Андрій – паратріатлон, веслування, Бойко Генадій, Панібратець Євген та Головко Олександр – плавання, Яровий Максим – лижні перегони, Пчолкіна Уляна та Айрапетян Каріна – карате для людей на колясках, Козак Павло – пауерліфтинг, Гутник Роман, Носевич Богдан – стрільба з лука, та багато інших.

З 9 по 11 грудня в Києві відбулися звітно-виборні збори ВГОі «Група активної реабілітації»

Цьогорічна зустріч лідерів ГАР визначалась тим,що багато хто з «старої кадри» долучився до заходу. Це було своєрідним єднанням поколінь, передача досвіду, спільне прийняття рішень та планування кроків для ефективної подальшої роботи. Вже кілька ідей найближчим часом будуть втілені в життя-слідкуйте за новинами на сайті та нашими групами в соцмережах.

Дуже багато часу приділили міжнародній роботі організації – цього річ вже традиційно представники ГАР працювали на таборі активної реабілітації в Білорусі. Париляк Катя та Майстренко Денис  поділились враженнями від своєї участі в заході наших партнерів РАИК – «Республиканская ассоциация инвалидов-колясочников». Вони розказали про особливості табору в Білорусі, про відмінності від нашої моделі організації ТАР та деякі відмінності в базових принципах та підходах до реабілітації в сусідів. Узагальнення результатів багаторічної співпраці, напрацювання послідовних кроків та актуалізація базових принципів філософії АР дозволить нам і надалі якісно розвивати цей напрямок роботи.

З 14 по 16 вересня у Відні відбулась 55-а міжнародна наукова конференція ISCOS (International spinal cord society), метою якої є поширення інформації про усі сучасні технології та нові наукові дослідження, які стосуються сфери покращення якості життя пацієнтів, що мають травми чи захворювання хребта та спинного мозку у фармакології, лікуванні, реабілітації. У рамках конференції відбулась сесія Міжнародної Групи Активної Реабілітації на тему «40 років спільноті, що заснувала базові програми для осіб з пошкодженням спинного мозку у 19 країнах: ключові моменти, можливості та проблеми». Нашу країну на цій конференції представляла член Правління ВГОі «Група активної реабілітації» Оксана Федорович із доповіддю про стан активної реабілітації в Україні. Власне у своїй доповіді Оксана акцентувала увагу на певні моменти, з якими стикнулась Україна з часу Революції гідності, потім анексії Криму та війною на Сході і яким чином це вплинуло на розвитку активної реабілітації.

З 2015 року наші інструктори та волонтери постійно залучаються до роботи на реабілітаційно-спортивних зборах «Повернення до життя» (державна програма для військових, які отримали важкі поранення під час війни на Сході). Ділились своїми враженнями від  участі в програмі. Головний висновок: добре що є можливість нам в такий спосіб долучитись до відновлення військових ,які захищали та продовжують захищати нас і дають можливість працювати, жити мирним життям.

З 9 по 11 грудня в Києві відбулися звітно-виборні збори ВГОі «Група активної реабілітації»

Лідери активної реабілітації – активні всюди. Ось тільки декілька історій про які ми дізнались:

Сухан Олександр в селищі Олександрія (Рівненська обл.) в червні відпрацював в християнських таборах для людей з інвалідністю. Він був інструктором зі спортивної активності: ранкова зарядка, рухливі ігри, настільний теніс, стрільба з пневматичної гвинтівки.

Соколов Олег організував вже 15-й ювілейний фестиваль «Балтське літо» в Одеській області. Цей спортивний захід готується завжди в тісній співпраці з регіональним «Інваспортом» та місцевими благодійниками. Багато наших інструкторів надають перевагу такому активному відпочинку і беруть участь в перегонах на колясках, спортивній риболовлі, дартсі, боча.

Головіна  Марина від серпня 2015 року дотепер чергує на «АвтовокзалНиколаевскийПост» в кімнаті відпочинку для бійців АТО. «Мій досвід роботи та організації таборів активної реабілітації дуже допомагає зараз в цьому волонтерстві»,- каже Марина.

Отакий фініш року. Готуємось до нового сезону 2017.

Організатор заходу – Фоміна Тетяна

Група активної реабілітації

  Категорія: