Європейську стратегію щодо інвалідності буде прийнято

Європейську стратегію щодо інвалідності буде прийнято
6 Лютого 2020
Друкувати цю новину

Європейську стратегію щодо інвалідності буде прийнято

Європейський Форум Із Інвалідності – Європейську стратегію щодо інвалідності буде прийнято: НАШІ ВИМОГИ

28 січня Уповноважена з питань рівності Хелена Даллі підтвердила, що Європейська Комісія зобов’язана представити посилену Європейську стратегію щодо інвалідності після 2020 року. Це зобов’язання вона висловила під час виступу на конференції «На шляху до інклюзії: 2020 рік». А також підтвердила у своєму виступі «Сильна соціальна Європа для справедливих змін», опублікованому 14 січня 2020 року.

Ми вітаємо це повідомлення і ще раз висловлюємо наші вимоги до посиленої стратегії:

  • Створення осередків інвалідності у всіх Генеральних дирекціях та агенціях Комісії, в усіх установах ЄС. Основним центром координації проблем з інвалідністю повинен бути Генеральний секретар Комісії, який висвітлюватиме проблеми в сфері інвалідності. Це також вимога Комітету ООН з прав людей з інвалідністю, вказана в Заключних спостереженнях цього Комітету.
  • Представники організацій людей з інвалідністю повинні бути залучені до всього процесу планування, реалізації та моніторингу стратегії.
  • Інституції ЄС повинні забезпечити наявність дезагрегованих даних про інвалідність через Євростат — це буде важливо для моніторингу стратегії.

Ми також вимагаємо, щоб фокус посиленої стратегії було направлено на такі сфери:

  • Рівність: забезпечення прийняття антидискримінаційного законодавства, яке захищає людей з інвалідністю в усіх сферах; переконатися, що вся інфраструктура та проекти, що фінансуються ЄС, мають положення щодо забезпечення доступності.
  • Участь, вільне пересування та незалежне життя: покласти кінець сегрегації в сфері інституційної опіки: забезпечити необхідні інвестиції при переході від інституційного життя до життя в громадах; забезпечити гармонізоване визнання оцінки інвалідності та гарантувати підтримку при переїзді до іншої країни ЄС: це важливо для забезпечення вільного руху;
  • Доступність: гарантувати інвестиції в доступність будівель та транспорту (як і те, щоб фінансування ЄС не направлялося на недоступні товари, послуги чи інфраструктуру); доступність повинна бути включена як умова в будь-яку ініціативу ЄС щодо нових технологій та досліджень, і ЄС повинен діяти заради забезпечення доступності допоміжних технологій.
  • Працевлаштування і професійна підготовка: стратегія повинна посилити зобов’язання щодо наявності необхідних умов на робочому місці; прагнути до такого законодавства, яке б забороняло оплату праці особам з інвалідністю нижче мінімальної заробітної плати; краще виконувати діючу директиву щодо недискримінації у сфері зайнятості; забезпечити, щоб кошти ЄС сприяли працевлаштуванню людей з інвалідністю на відкритому ринку праці, зокрема шляхом інвестування в професійну підготовку.
  • Освіта і культура: стратегія повинна повністю реалізовувати право на інклюзивну та загальноосвітню освіту; вона повинна гарантувати доступність та інклюзію подальшої освіти та пожиттєвого навчання; забезпечити необхідну доступність та підтримку в таких програмах, фінансованих ЄС, як ERASMUS +, European Solidarity Corps та Creative Europe.
  • Бідність та соціальна ексклюзія: забезпечити узгоджені стандарти відповідного соціального захисту; гарантувати, що люди з інвалідністю не втрачають права на майбутні виплати з інвалідності, якщо вони були на роботі; під час роботи слід дозволити, аби вони продовжувати отримувати допомогу з інвалідності, необхідну для компенсації додаткових витрат, пов’язаних з інвалідністю.
  • Зовнішні дії: серйозно інвестувати в права людей із інвалідністю в третіх країнах. Переконатися, що всі проекти та інфраструктура, що фінансуються ЄС, є доступними для людей із інвалідністю та включають їх, а кошти ЄС інвестуються в реалізацію та моніторинг Комітету ООН з прав людей з інвалідністю та розбудову організацій людей з інвалідністю.
  • Інтеграція інвалідності: стратегія повинна вивчити та забезпечити, щоб усі ініціативи ЄС враховували права та потреби людей з інвалідністю. Особливо важливо забезпечити включення питання інвалідності в Новий зелений курс для Європи, Молодіжну гарантію, Молодіжну стратегію ЄС, Гарантію прав дітей та Стратегію з гендерної рівності, а також в роботу Групи високого рівня з питань гендерної пріоритетизації та Європейського інституту із гендерної рівності.
  • Підвищення обізнаності: стратегія повинна підтримувати та передбачати кампанії з підвищення обізнаності щодо бар’єрів, з якими все ще стикаються люди з інвалідністю, включаючи невидиму інвалідність. Кампанії повинні підкреслювати різноманітну та міжсекційну дискримінацію, з якою стикаються певні групи людей з інвалідністю, особливо жінки та дівчата, люди з ЛГБТ-спільноти, мігранти, біженці та етнічні меншини.

Європейський рух із інвалідності активно виступатиме за те, щоб наші вимоги були виконані, як у стратегії, так і при її впровадженні.

ВБО Даун Синдром

  Категорія: