Єгор Дементьєв став першим українцем, котрий завоював медаль чемпіонату світу нового зразка

by Olga Zhurbenko | 31 Березня 2016 10:53

Єгор Дементьєв став першим українцем, котрий завоював медаль чемпіонату світу нового зразкаЦього успіху на шляху до Ріо-2016 29-річний спортсмен добився на чемпіонаті світу по паралімпійському велоспорту на треку, що пройшов з 14 по 20 березня 2016 року в італійському Монтік’ярі. Єгор Дементьєв став бронзовим призером в індивідуальній гонці переслідування на 4 км, виступаючи в нозології C5.

Чемпіонат світу в Монтік’ярі став останнім змагальним етапом українських паралімпійців-велосипедистів перед Паралімпіадою-2016 в Ріо. У нім брали участь більше 220 спортсменів з 32-х країн, не рахуючи візочників, які змагались на треку.

– Такий ажіотаж серед спортсменів пояснюється великим підйомом в паралімпійському спорті: усі, хто не добрав ліцензії, розраховували завоювати путівки в Ріо саме на італійському треку. Тому не дивно, що в Монтік’ярі було чимало добре підготовлених спортсменів. Багатьом вдалося показати високі результати ще в класифікаційних змаганнях, у тому числі і в тих, де виступав Єгор, – відмітив тренер спортсмена Віктор Петрович Дементьєв.

Українець виступав на трьох дистанціях. Найкращий результат у Єгора Дементьєва – в індивідуальній гонці переслідування на 4 км – третє місце. Дистанцію наш спортсмен проїхав за 4 хв. 32,459 сек. Після кваліфікаційних заїздів Єгор завоював право виступити у фіналі за «бронзу». Його суперником став китайський велогонщик Ксін Янг Ліу, якому Єгор поступився «бронзою» на паралімпійському треку в Лондоні. Упродовж трьох років китаєць не був помічений на основних міжнародних стартах, з’явившись на міжнародних спортивних форумах лише минулого року.

Цього разу успіх виявився на стороні українця після жорсткої боротьби за секунди. Наш спортсмен відразу оволодів перевагою на проміжних відмітках в півтори секунди. В середині гонки китайцеві вдалося скоротити відставання і, здавалося, що він наздожене Єгора. Проте український велогонщик зміг не лише витримати темп, але і додати в швидкості, перемігши на фініші з перевагою в 3 секунди.

У фіналі за «золото» зустрілися два австралійці Майкл Галлахер і Елішатр Донах’ю. Обоє є постійними суперниками Єгора Дементьева. Кращим в кваліфікації став 21-річний Донах’ю з результатом 4:29, 38-річний Галлахер пробився у фіналі з результатом 4:31. Саме цей австралієць випередив на 0,7 секунд Єгора Дементьева і, таким чином, не дозволив українцю поборотися за «золото».

Також Єгор Дементьев вів боротьбу за нагороди в гонці скретч, яку в 2020 році планують включити в паралімпійську програму Ігор в Токіо. Напевно, і цим фактом можна пояснити велику кількість учасників, яких розділили на дві кваліфікаційні групи. У цьому виді медалі розігрувалися серед гонщиків відразу двох категорій – C4 і C5.

У своєму заїзді Єгор став другим в кваліфікації. У фіналі наш спортсмен був близький до медалі, але у результаті фінішував четвертим. У своїй групі відриву, яка основну частину групи випередила на круг, у опонентів Єгора була підтримка як мінімум в особі одного земляка. Українцеві ж виявилося складно змагатися самостійно за медалі і у результаті він став третім у своїй групі відриву і четвертим в підсумковому протоколі. Раніше з двома кругами переваги над основною групою чемпіоном світу став австралієць Кайл Бріджвуд, що є представником категорії C4.

Єгор Дементьєв та його тренер Віктор Дементьєв після вдалого виступу на чемпіонаті світу висловили слова щирої подяки усім, хто підтримує український паралімпійський велоспорт в Україні: вболівальникам і управлінцям, які опікуються підготовкою та виступом спортсменів. У першу чергу, велика подяка президенту Національного паралімпійського комітету України Валерію Сушкевичу, завдяки зусиллям котрого вдалось заздалегідь до Паралімпіади-2016, вже на цьому чемпіонаті світу, «обкатати» новенький велосипед. І звичайно, велика подяка Укрцентру «Інваспорт» за надання необхідного інвентарю та техніки, які забезпечили виступ Єгор Деменьєва на цьому важливому міжнародному спортивному форумі.

Що ж, наступний значимий старт у Єгора Дементьєва – Паралімпіада-2016. Тому наразі спортсмен тренуватиметься, беручи участь у різноманітних змаганнях зі спортсменами-олімпійцями. Побажаємо вдалої підготовки нашому спортсмену! Слідкуватимемо за ним у Ріо-2016!