Яку пенсію вигідніше отримувати особам з інвалідністю: за віком чи з інвалідності

Яку пенсію вигідніше отримувати особам з інвалідністю: за віком чи з інвалідності
25 Лютого 2016
Друкувати цю новину

Яку пенсію вигідніше отримувати особам з інвалідністю: за віком чи з інвалідностіІ як з одного виду пенсійної виплати перейти на іншу

Життя непередбачуване. Нерідко стається так, що людина працездатного віку, в якої ще вчора було багато задумів і планів, раптом опиняється на лікарняному ліжку й додому повертається вже інвалідом.

Щось схоже сталося з львів’янином Петром Гуралем. Він працював, щоправда, неофіційно, планував ще стільки всього зробити, аж раптом у 56 років у нього стався інсульт. Чоловік майже одужав, але до повноцінного життя повернутися не вдалося – став інвалідом другої групи.

«Інсульт переніс шість років тому, але досі мушу вживати ліки, – скаржиться Петро Михайлович. – Якщо купувати всі, які призначають, то пенсії з інвалідності не вистачить. Зараз мені 62 роки, я міг би вже отримувати пенсію за віком. Розумію, що можу розраховувати лише на мінімальну, але вона все-таки більша, ніж пенсія людини з інвалідністю ІІ групи. Тому прошу допомогти мені з’ясувати, чи можу я з пенсії людини з інвалідністю ІІ  групи перейти на пенсію за віком, що для цього потрібно і, головне, чи виграю я у грошах за такого переходу».

Допомогти зробити математичні підрахунки й проконсультувати львів’янина «Львівська газета» попросила заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Руслану Іванкову.

«Перехід з одного виду пенсійної виплати на інший, тобто з пенсії з інвалідності на пенсію за віком, можливий, – пояснює Руслана Іванкова, –  але за умови, що є страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком – 15 років».

Львів’янину Петру Гуралю, за словами Руслани Ярославівни, невигідно переходити з пенсії з інвалідності на пенсію за віком. Його страховий стаж – 21 рік 6 місяців і 28 днів. Нараховуючи пенсію з інвалідності, йому враховували не лише його страховий стаж, а й додатковий (його нараховують від дня встановлення інвалідності до досягнення пенсійного віку). За переходу на пенсію за віком додатковий стаж не враховуватимуть. Окрім того, чоловік втратить доплату в розмірі 50 грн., яку призначають з 2012 року.

Львів’янину Петру Гуралю, за словами Руслани Ярославівни, невигідно переходити з пенсії з інвалідності на пенсію за віком

«Питання доцільності переходу з пенсії з інвалідності на пенсію за віком для кожного пенсіонера слід розглядати індивідуально, – каже Руслана Іванкова. – Якщо людина має страховий стаж, мала непоганий заробіток й інвалідом стала незадовго до досягнення пенсійного віку, то після досягнення пенсійного віку може їй і доцільніше перейти на пенсію за віком. Але кожний випадок слід розглядати окремо. Інваліди другої та третьої групи, яких цікавить це питання, можуть проконсультуватися у працівників управління Пенсійного фонду за місцем проживання, які й підкажуть, який вид пенсійної виплати для них буде вигідніший».

Довідка. Пенсію з інвалідності, залежно від групи інвалідності, призначають у таких розмірах: людини з інвалідністюм І групи – 100%, людини з інвалідністюм ІІ групи – 90% , людини з інвалідністюм ІІІ групи – 50% від пенсії за віком. На сьогодні пенсія за віком становить 1074 грн. З 1 травня – 1130 грн і з 1 грудня – 1208 грн

  Категорія: