Як учаснику АТО отримати імпортний протез: рекомендації військового

6 Грудня 2017 Друкувати цю новину

Як учаснику АТО отримати імпортний протез: рекомендації військовогоЦьогоріч на протезування і медичну реабілітацію осіб з інвалідністю внаслідок АТО держава, за інформацією віце-прем’єра Павла Розенка, виділила понад 43 мільйони гривень.

Протезування та ортезування (виготовлення корсетів, бандажів тощо) учасників АТО в Україні здійснюється за кошти державного бюджету, наголошують у Державній службі України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції.

А якщо боєць потребує протезування за кордоном? Як його отримати, розповідає військовий В’ячеслав Марченко, який ще не так давно брав участь у війні на сході України, а нині є заступником голови Держслужби.

— Як учасник АТО може отримати протези за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні?

— Протезування учасників АТО в Україні здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. За новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, учасники АТО забезпечуються протезуванням через Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.

Згідно з передбаченим законодавством Порядком, учасник АТО може отримати безоплатне протезування (ортезування) виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, яких немає в Україні, включаючи витрати на проїзд, проживання, харчування учасника АТО та супроводжуючої особи (у разі потреби). Для цього учасник АТО або його законний представник має подати документи особисто або надіслати поштою на адресу Фонду: вул. Глибочицька, 72, м. Київ, 04050.

— Які документи необхідно подавати до Фонду?

— Заяву; копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу; копію ідентифікаційного коду; направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видане відповідно до Порядку забезпечення ТЗР, яке учасник АТО отримує у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або фактичним місцем проживання; рішення військово-лікарської комісії про потребу в протезуванні (ортезуванні); витяг з історії хвороби; фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.

— Який механізм здійснення протезування за кордоном?

— Розгляд документів щодо протезування учасника АТО, який втратив функціональні можливості кінцівок, здійснюється експертною групою, утвореною при Фонді соціального захисту осіб з інвалідністю. Строк розгляду документів не може перевищувати 25 робочих днів iз дати отримання (надходження поштою). Під час зазначеного строку експертна група опрацьовує питання щодо протезування учасника АТО в Україні або здійснює пошук закордонного надавача спеціалізованої допомоги і з’ясовує з ним конструкцію та комплектацію виробу підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні.

Протезування учасника АТО здійснюється за кордоном у разі відсутності в Україні спеціалістів, які мають відповідну кваліфікацію і досвід виготовлення заявлених виробів. Підготовка учасника АТО до протезування (ортезування) за кордоном здійснюється у клініці УкрНДІпротезування, що в Харкові, або в інших закладах охорони здоров’я. Детальніше про це можна прочитати на нашому сайті в розділі «Дорожні карти».

Україна молода

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.