Як проєктувати та будувати за новими ДБН щодо доступності поділяться їх співрозробники

9 Квітня 2019 Друкувати цю новину

Відтепер в Україні має стати зручніше відвідувати громадські заклади, адже з 1 квітня 2019 року вони повинні будуватися згідно нових державних будівельних норм (ДБН). З початку квітня вступив в дію ДБН В.2.2 - 40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд». Він регулює проєктування та будівництво з урахуванням потреб маломобільних груп населення, до яких входять: літні люди, люди з інвалідністю, вагітні жінки, батьки з дитячими візками, ті, хто мають тимчасові порушення здоров’я та інші. Це майже 40% населення України.

Нові ДБН розроблені на зміну ДБН 2.2-17:2006, є обов’язковими для застосування та поширюються на лише на нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення існуючих житлових і громадських будівель.

Думаєте: «Це ж тепер будувати буде дорожче!»? За даними Світового банку вартість елементів доступності складає менше 1% від загальної вартості будівництва, тоді як вартість адаптації об’єкту після завершення будівництва вимагає більших витрат.

Нові ДБН містять вимоги до того, як проєктувати та будувати об’єкти різного призначення зручними для всіх.

5 основних вимог, які включили в новий ДБН:

 1. Можливість вільного безбар'єрного пересування відкритим простором та всередині приміщення.
 2. Наявність визначених місць для паркування автомобілів осіб з інвалідністю.
 3. Існування універсальної туалетної кабіни, що оснащена перилами, сповивальним столиком, кушеткою для переодягання та має достатньо простору всередині.
 4. Забезпечення засобами безпеки, орієнтування, отримання інформації, які включають: тактильні елементи доступності, візуальні елементи доступності, аудіопокажчики.
 5. Наявність інформації щодо простору, об'єктів та послуг, що надаються, яка є доступною незалежно від сенсорних можливостей користувачів.

Документ включає вимоги щодо оснащення та кількості робочих місць та місць для відвідувачів, адаптованих для людей з інвалідністю  габаритів обладнання та розмірів приміщень і зон різного призначення, серед яких:

 • житлові та офісні приміщення;
 • готелі, мотелі, пансіонати, кемпінги;
 • зони обслуговування відвідувачів;
 • культурно-розважальні заклади;
 • аудиторії, зали для глядачів і лекційні зали;
 • роздягальні та кімнати відпочинку при спортивних спорудах;
 • зали підприємств харчування;
 • торговельні зали;
 • пасажирські приміщення метрополітену.

Проєктувати одразу правильно та сучасно, враховувати європейський досвід, включаючи всі вимоги щодо зручності будівель непросто, але реально.

Щоб допомогти в цьому UD-HUB - експертний центр з універсального дизайну в Україні, запрошує архітекторів, проєктувальників та спеціалістів з технічного нагляду, урбаністів, представників компаній-забудовників на 2-годинний воркшоп «Як дотримуватися нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд»: підказки від їх розробників».

Воркшоп пройде в Києві 20 квітня (11:00 - 13:00) в приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім. В.Г. Заболотного за адресою пр-т Перемоги, 50.

Участь безкоштовна. Реєстрація до 17 квітня за посиланням.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.