Відтепер в Україні має стати зручніше відвідувати громадські заклади, адже з 1 квітня 2019 року вони повинні будуватися згідно нових державних будівельних норм (ДБН). З початку квітня вступив в дію ДБН В.2.2 – 40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд». Він регулює проєктування та будівництво з урахуванням потреб маломобільних груп населення, до яких входять: літні люди, люди з інвалідністю, вагітні жінки, батьки з дитячими візками, ті, хто мають тимчасові порушення здоров’я та інші. Це майже 40% населення України.
Нові ДБН розроблені на зміну ДБН 2.2-17:2006, є обов’язковими для застосування та поширюються на лише на нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення існуючих житлових і громадських будівель.
Думаєте: «Це ж тепер будувати буде дорожче!»? За даними Світового банку вартість елементів доступності складає менше 1% від загальної вартості будівництва, тоді як вартість адаптації об’єкту після завершення будівництва вимагає більших витрат.
Нові ДБН містять вимоги до того, як проєктувати та будувати об’єкти різного призначення зручними для всіх.
5 основних вимог, які включили в новий ДБН:
Документ включає вимоги щодо оснащення та кількості робочих місць та місць для відвідувачів, адаптованих для людей з інвалідністю габаритів обладнання та розмірів приміщень і зон різного призначення, серед яких:
Проєктувати одразу правильно та сучасно, враховувати європейський досвід, включаючи всі вимоги щодо зручності будівель непросто, але реально.
Щоб допомогти в цьому UD-HUB – експертний центр з універсального дизайну в Україні, запрошує архітекторів, проєктувальників та спеціалістів з технічного нагляду, урбаністів, представників компаній-забудовників на 2-годинний воркшоп «Як дотримуватися нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд»: підказки від їх розробників».
Воркшоп пройде в Києві 20 квітня (11:00 – 13:00) в приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім. В.Г. Заболотного за адресою пр-т Перемоги, 50.
Участь безкоштовна. Реєстрація до 17 квітня за посиланням.