Європейська хартія рівності жінок і чоловіків на місцевому рівні (далі – Хартія) – це документ, який Рада європейських муніципалітетів та регіонів розробила з метою досягнення цілей гендерної рівності. Підписання Європейської хартії рівності жінок і чоловіків на місцевому рівні означає взяття владою на себе публічного зобов’язання щодо забезпечення рівності. Орган місцевого самоврядування, який підписав Хартію, має розробити й затвердити свій план дій із питань рівності, а потім послідовно його впроваджувати.
Але, окрім спрямування на вирішення проблем гендерної рівності в громаді, підписання Хартії дозволяє послідовно досягати цілей сталого розвитку, більше того, обидва документи підсилюють один одного.
Матриця нижче демонструє як корелюють між собою індикатори Хартії і цілі сталого розвитку
16. Мир та справедливість
16.7. Забезпечити відповідальне, інклюзивне, партисипативне прийняття рішень на всіх рівнях.
8.8 Захищати трудові права і сприяти забезпеченню надійних і безпечних умов праці для всіх трудящих, включаючи трудящих-мігрантів, особливо жінок-мігрантів, та осіб, які не мають стабільної зайнятості.
4.6. До 2030 року забезпечити, щоб всі молоді люди і значна частка дорослого населення, як чоловіків, так і жінок, вміли читати, писати й рахувати.
4.a. Створювати й удосконалювати навчальні заклади, що враховують інтереси дітей, особливі потреби людей з інвалідністю і гендерні аспекти, забезпечити вільне, безпечне від насильства і соціальних бар’єрів та ефективне середовище навчання для всіх.
3. Міцне здоров’я та добробут
5. Гендерна рівність
6. Чиста вода та санітарія для всіх
3.5. Покращувати профілактику та лікування залежності від психоактивних речовин, зокрема зловживання наркотичними засобами й алкоголем.
3.7. До 2030 року забезпечити загальний доступ до послуг з охорони сексуального та репродуктивного здоров’я, включаючи послуги з планування сім’ї, інформування та просвіту, й урахування питань охорони репродуктивного здоров’я в національних стратегіях і програмах.
3.8. Забезпечити загальне охоплення послугами охорони здоров’я, зокрема захист від фінансових ризиків, доступ до якісних основних медично-санітарних послуг, а також до безпечних, ефективних, якісних і недорогих основних лікарських засобів і вакцин для всіх.
5.6. Забезпечити загальний доступ до послуг охорони сексуального і репродуктивного здоров’я і реалізації репродуктивних прав відповідно до Програми дій Міжнародної конференції з народонаселення і розвитку, Пекінської платформи дій та підсумкових документів конференцій з розгляду перебігу їх виконання.
6.2. До 2030 року забезпечити загальний і рівноправний доступ до належних санітарно-гігієнічних засобів і покласти край відкритій дефекації, приділяючи особливу увагу потребам жінок і дівчаток, а також осіб, які перебувають в уразливому становищі
10. Скорочення нерівності
10.2. До 2030 року розширити можливості для участі всіх людей у соціальному, економічному та політичному житті, незалежно від їхнього віку, статі, інвалідності, раси, етнічної приналежності, походження, релігії та економічного або іншого статусу, і заохочувати до такої участі.
10.3. Забезпечити рівність можливостей та зменшити нерівність результатів, зокрема шляхом скасування дискримінаційних законів, політики і практики та сприяння ухваленню відповідних законів, політики та заходів у цьому напрямі.
11.b. До 2020року значно збільшити кількість міст і населених пунктів, що прийняли та реалізують комплексні стратегії і плани, спрямовані на усунення соціальних бар’єрів, підвищення ефективності використання ресурсів, пом’якшення наслідків зміни клімату, адаптацію до його зміни та здатність протистояти стихійним лихам, а також розробити й упровадити, відповідно до Сендайської рамкової програми зі зниження ризику їх на 2015–2030 роки, заходи з комплексного управління ризиками, пов’язаними з лихами, на всіх рівнях.
5.3. Ліквідувати всі шкідливі види практики, такі як дитячі, ранні та примусові шлюби й операції, що калічать, на жіночих статевих органах.
8. Гідна праця та економічне зростання
8.7. Вжити термінових та ефективних заходів для того, щоб викорінити примусову працю, покінчити з сучасним рабством і торгівлею людьми та забезпечити заборону й ліквідацію найгірших форм дитячої праці, включаючи вербування та використання дітей-солдатів, а до 2025 року покінчити з дитячою працею у всіх її формах.
16.2. Покласти край наругам, експлуатації, торгівлі та всім формам насильства і тортур щодо дітей.
11.7. До 2030року забезпечити загальний доступ до безпечних, доступних і відкритих для всіх зелених зон та громадських місць, особливо для жінок і дітей, літніх людей та людей з інвалідністю.
11.2. До 2030 року забезпечити всім людям можливість користуватися безпечними, недорогими, доступними та сталими транспортними системами, підвищити безпеку дорожнього руху, зокрема шляхом розвитку громадського транспорту, приділяючи особливу увагу потребам тих, хто перебуває в уразливому становищі, жінок, дітей, осіб з інвалідністю та літніх людей.
8.10. Зміцнювати спроможність національних фінансових установ заохочувати і розширювати доступ до банківських, страхових і фінансових послуг для всіх.
10.1. До 2030 року поступово досягти та підтримувати зростання доходів найменш забезпечених 40 відсотків населення на рівні, що перевищує середній в країні.
17.17. Заохочувати і стимулювати ефективне партнерство у державному секторі, державно-приватне партнерство та партнерство серед організацій громадянського суспільства, спираючись на досвід і стратегії залучення ресурсів сторін партнерства.
Джерело