Взаємодія із комітетами Верховної Ради України. Участь НАІУ у засіданнях робочих груп

14 Вересня 2021
Друкувати цю новину

Щодо розгляду законопроєктів (4542 від 24.12.2000 та 5344-3 від 23.04.2021).

9 та 10 вересня 2021 року представниками ГС ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» взято участь у засіданнях робочих груп Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів під головуванням народного депутата України Гривка Сергія Дмитровича – голови підкомітету з питань соціального захисту та реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об’єднань (на платформі ZOOM).

Розглядалися питання щодо:

  • підготовки до другого читання проекту Закону України ”Про внесення змін до Закону України ”Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні” щодо приведення у відповідність із деякими законодавчими актами” (реєстр.№ 4542 від 24.12.2000 р.)
  • розгляду проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю» (реєстр. № 5344 від 23.04.2021)

Участь у засіданнях робочих груп взяли також представники центральних органів влади, зокрема Мінсоцполітики, МОЗ, МОН та громадських обєднань.

Занепокоєні та стурбовані деякими змінами, запропонованими до діючого законодавства законопроектом 4542 на етапі підготовки до другого читання, оскільки таки правки, зокрема щодо визначення термінології та контролюючої функції вносять додаткові суттєві зміни та можуть призвести до неочікуваних негативних наслідків у сфері реабілітації осіб з інвалідністю.

Щодо законопроекту 5344-3, НАІУ надіслала свої застереження та пропозиції щодо запропонованих змін. На наше переконання законопроект потребує суттєвого доопрацювання в частині: визначення термінів, збереження системи діяльності та державної підтримки соціальних підприємств ГОІ, зміни підходу до квотування робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю на підприємствах різних форм власності та сплати адміністративно-господарських санкцій тощо.

НАІУ ще раз підготує та надішле Комітету ВРУ пропозиції до законопроекту 5344-3. Долучайтесь!

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар