Вирішуємо проблеми працевлаштування людей з інвалідністю спільно

10 Квітня 2015 Друкувати цю новину

PM833image00226 березня з ініціативи Коломийського міськрайонного центру зайнятості відбулося засідання круглого столу на тему: «Працевлаштування людей з інвалідністю - сьогодення та проблемні аспекти».

В заході взяли участь: начальник Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві В.Кузич, перший заступник управління Пенсійного фонду в м. Коломиї та Коломийському районі Я.Тодорів, представник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації та міської ради, представник територіального центру соціального обслуговування населення, роботодавці міста та району.

На засіданні круглого столу обговорювались сучасний стан, проблеми та шляхи вирішення соціального захисту осіб з обмеженими можливостями в Коломийському регіоні.

Директор Коломийського міськрайонного центру зайнятості Мирослав Мацьків говорив про проблеми працевлаштування осіб з інвалідністю та шляхи їх вирішення, а саме: недостатня кількість вакансій, які пропонують роботодавці людини з інвалідністюм, невідповідність професій, які вже мають інваліди, запропонованим вакансіям, недостатній рівень заробітної плати та інше. Для вирішення даних проблем центр зайнятості запропонував роботодавцям проводити індивідуальний підбір робочих місць із врахуванням особистих інтересів та уподобань кожного людини з інвалідністю, працевлаштовувати незалежно від групи інвалідності, згідно з рекомендаціями МСЕК, збільшити кількість вакансій та професій для осіб з інвалідністю, забезпечувати гарантоване працевлаштування. У свою чергу, служба зайнятості надає консультації, організовує професійне навчання, сприяє започаткуванню власної справи, залучає до тимчасової зайнятості.

Присутніх ознайомили з Порядком надання дотації роботодавцю за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю на створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю, ще раз наголосили на основних статтях Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та зосередили увагу присутніх на обов'язковому виконанні нормативу робочих місць щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, незважаючи на те, що бюджетні організації звільняються від сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання даного нормативу.

Заступник управління Пенсійного фонду в місті Коломиї та Коломийському районі Я.Тодорів розповів про пільги для роботодавців, які працевлаштовують людей з інвалідністю, стан перерахунків та своєчасність виплат пенсій.

За круглим столом велася розмова і про дотримання законодавства про працю роботодавцями міста та району, кроки виконавчої влади у напрямку легалізації використання праці найманих працівників.

Також обговорили питання координації зусиль у вирішенні проблем учасників антитерористичної операції та залучення до зайнятості внутрішньо переміщених громадян на місцевому ринку праці. Підприємці краю поділилися з представниками владних структур своїми проблемами, з якими стикаються в роботі.

Мета проведення таких заходів – забезпечення дієвої співпраці та соціального діалогу між службою зайнятості, органами місцевої влади, роботодавцями щодо підвищення рівня зайнятості вразливих категорій населення.

Коломийський міськрайонний центр зайнятотсті

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.