Вихователі луцького «Проліску» б’ють дітей з інвалідністю «не так і сильно» та «жартома»?

7 Травня 2018 Друкувати цю новину

Вихователі луцького «Проліску» б'ють дітей з інвалідністю «не так і сильно» та «жартома»?Мама дитини з інвалідністю розповіла про кричущі порушення у луцькому Центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Пролісок". Окрім цього, про численні порушення та зловживання адмінресурсом з боку дирекції та персоналу закладу повідомив незаконно звільнений працівник.

Стурбовані батьки діток, які відвідують луцький Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Пролісок", намагаються захистити їх від свавілля вихователів. На долю цих дітей і так випало чимало випробувань, а у закладі, де їм мали би надавати допомогу, використовують "свої" методи роботи.

Мама ще одного з вихованців повідомила про інші численні порушення з боку як директора, так і працівників центру "Пролісок". Розповідь стурбованої жінки видання опублікувало повністю і без змін:

"Коли мій син перевівся в групу до Наталії, вона почала говорити між всіма у закладі, що дитина смердить. Взагалі, ця вихователька могла сказати гидоту і про інших дітей: "ця дитина смердить", в іншої "голова велика", "в тієї слина тече", а "в тої вираз обличчя не такий" і таке інше. І це людина, яка пішла працювати з дітками з інвалідністю.

Взагалі, мій син сам ходить до туалету, але його треба відвести туди, а так він все робить сам. Але, Наталія зробила з цього цілу трагедію і почала розказувати між персоналом, що моя дитина смердюча, що він "тупорилий", не реагує на неї і сам нічого не може зробити. Бували випадки, коли вона не відводила дитину до туалету і хлопчик міг цілий день ходити у мокрих і брудних штанцях, попри те, що у шафці для перевдягання завжди лежить запасний одяг.

Доходило навіть до того, що я одягала на сина памперс, але вихователька за цілий день ні разу не зводила дитину до туалету, а на зауваження про те, що дітей треба привчати до туалету, вона нічого не відповіла.

Я написала скаргу до Міністерства соцполітики в Київ про те, що Наталія скомпрометувала мою дитину в очах оточуючих та звела наклеп на дитину з інвалідністю.

Натомість, вихователька почала збирати підписи про те, що у дитини енурез почався не з її вини, хоча у скарзі я вказувала зовсім не те. Мені стало цікаво, чому мене змушували перебувати з дитиною, у той час, коли інші батьки могли залишати своїх дітей самих. Поспілкувавшись із батьками, я зрозуміла, що ніхто так і не знав, за що підписувався.

Директор закладу Олександр Стельмащук, заступившись за своїх працівників, сказав, що моя дитина несе загрозу собі і оточуючим, що йому не місце серед інших діток.

Потім ми перейшли у групу, в якій була вихователька Алла Володимирівна. Проте ситуація не змінилась – дитина була "незручна". І одного разу оця ж Алла Володимирівна вдарила мою дитину. Свідком цієї ситуації була я сама. Вона штовхнула і вдарила його в спину. Коли я підійшла до неї з’ясувати ситуацію і запитати, навіщо вона це зробила, жінка почала сміятися і казати, що тільки його легесенько підштовхнула, аби він йшов швидше і перевела все на "шуточки". Звісно ж, я написала заяву, але вона "зам’ялася," і ніхто нікого не покарав.

І хочу додати, що такі ситуації там регулярно, але усе це замовчується.

Ще додам, що я спілкувалася із мамою хлопчика, якого нещодавно вдарила Наталія, і вона мені сказала, що коли ходила з’ясовувати ситуацію, то їй сказали у "Проліску", що "не сильно вона вже його там і вдарила".

З дітьми Наталія не займається. А для спеціалістів, які хочуть там працювати – нема місця. І ще, на тренажерах, які знаходяться в центрі, тренуються люди з вулиці за гроші, а для дітей часу нема.

Вихователька просто вибирає собі "зручних" діток, які будуть сидіти по кутках і робити кожен щось своє – це я бачила на власні очі, а в той час працівники просто п’ють чай з печивом", – зазначає мати.

Як стало відомо, директор Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Пролісок" Олександр Стельмащук свого часу був членом Луцької міської організації політичного об'єднання "Рідна Вітчизна" та займав посаду заступника начальника комунального підприємства "Волинське обласне Бюро Технічної інвентаризації" (БТІ). Тож як йому вдалося стати директором закладу, де займаються з дітьми з інвалідністю – невідомо.

На роботу працівників та керівництва закладу неодноразово скаржились не тільки батьки, а й працівники, тому що уже не вперше відбувається скандал навколо даної установи. Проте, на жаль, усі спроби притягнути винних до відповідальності виявилися марними.

Колишній працівник закладу Олександр Глухих, який уже значний час оббиває пороги Державних служб України з метою перевірки закладу, повідомив кричущі порушення, які відбуваються у "Проліску".

Чоловік зазначає, що був незаконно звільнений зі своєї посади, спираючись на підробний акт, адже викрив діяльність дирекції, що порушує чинне законодавство.

Стосовно цього, до нього протягом останніх чотирьох місяців, було використано та застосовано увесь можливий арсенал методів у тому числі тиск і численні погрози зі сторони директора закладу Стельмащука Олександра Ростиславовича, який вказав на місце своєму працівнику. Очільник установи пригрозив, що на місцевому рівні у нього численні зв’язки і спроби скаржитись у відповідні органи будуть марними.

За свідченнями працівників, за останні два роки не відбулось жодної реальної перевірки контролюючими органами, а справи вирішувались дистанційно або у дружній атмосфері в кабінеті директора. Після неправомірного звільнення Глухих Олександра на них здійснювався тиск та інші методи впливу, аби змусити замовчувати правопорушення та самоуправство з боку адміністрації закладу.

Як повідомляє чоловік, директор установи напередодні Нового року здійснив преміювання максимально наближених до себе осіб: головного бухгалтера, заступника директора Вікторії Потейчук, завідуючого відділення Ярослава Омельчука і, звісно, себе самого. Повідомляється, що на преміювання було витрачено солідні кошти, а на заохочення кожного з перерахованих працівників – суми, де фігурують п’ятизначні цифри.

Також зазначається, що на базі дитячого центру перебуває обладнання і устаткування, що не відображене і не знаходиться на бухгалтерському обліку та використовується з метою отримання прибутку.

Щодо призначення Омельчука завідуючим відділення, Олександр теж висловився. Чоловік запевняє – у хлопця немає відповідної освіти та необхідного стажу роботи, щоб обіймати дану посаду. Тож, вважає Глухих, призначення на посаду завідуючого є самовільним, неправомірним та неузгодженим із міністерством, до якого належить заклад.

Тож, пише видання, залишається тільки надіятись, що всі, хто покриває неправомірну діяльність працівників "Проліска", будуть покарані.

Волинські новини

  Категорія:
написати коментар

2 коментарів

 1. Вікторія
  Травень 10, 07:34 #1 Вікторія

  Очевидно,що Олександр Глухих перестане поливати брудом «Пролісок» і його працівників тільки тоді, коли посаду директора, і завідуючого відділенням,і заступника обійме сам. Було б добре, щоб журналісти перевіряли факти,а не наклепи звільненого, ображеної особи.

  Reply to this comment
  • Юлія
   Травень 18, 11:22 Юлія

   Казка божевільного! Скільки вам заплатили за цю статтю? Моя дитина перебувала там 7м років, жодної жорстокості за вихователями чи за іншими працівниками цього закладу не було! Дитина дуже скучає за виховатилькою Наталею, напевно найщиріша ЛЮДИНА в цьму закладі! Жодному слову, що написана у цій статті, не вірю!!!

   Reply to this comment

Додати коментар

Напишіть відгук