«Ви вбиваєте бажання жити»: киянин розповів про скандальний випадок в метро

«Ви вбиваєте бажання жити»: киянин розповів про скандальний випадок в метро
16 Серпня 2017
Друкувати цю новину

З відомим киянином, співзасновником ініціативи «Доступно.UA» і чемпіоном України з плавання Дмитром Щебетюком, який пересувається на інвалідному візку, стався скандальний випадок в столичному метрополітені, пише «Сегодня».

«Мене вчора публічно згвалтували», — повідомив чоловік на своїй сторінці в Facebook і розповів про випадок, який стався з ним на центральній станції підземки. Історія вразила багатьох жителів.

«Ви питаєте, як людям з інвалідністю живеться? Прелюдія почалася при вході в метро «Арсенальна». Спочатку одна працівниця станції запитала, чи потрібна мені допомога. Я відповів, що не потрібна, сам впораюся. Тут з-за спини інша працівниця, посміхаючись до вух, перегороджує мені шлях зі словами «А не пущу!». І не пускає … Тут приходить тітка в помаранчевому жилеті і починає тягнути мене спиною назад з жорстким твердженням: «Відпусти колеса, не чіпай! Я сама все зроблю». Я намагався пояснити, що мені потрібен контроль над ситуацією, хоча б до ескалатора самому доїхати, але їй було все одно. Вона тягнула мене далі. Я ніколи в житті не відчував такої безпорадності. Мою гідність публічно гвалтували на очах натовпу людей, а я не міг ніяк їй протистояти. Тому що «такі правила» …. я не міг нікому дивитися в очі. І це був не сором, а щось гірше. Так я проїхав з нею перший ескалатор … це повторилося і на другому», – розповів Дмитро.

Випадок вразив чоловіка до глибини душі. «Легше автостопом по селах, ніж кілька станцій в метро. Ваші правила з надання послуг пасажирам з інвалідністю відбирають час і вбивають бажання жити», — написав Дмитро. Він, до речі, — не тільки чемпіон України з плавання, але і входить в резерв паралімпійської збірної зі стрільби з лука.

 

У метрополітені пояснюють, що є інструкція, згідно з якою людей з інвалідністю в метро повинні супроводжувати співробітники. Але визнають, що є проблеми з ввічливістю.

«Завтра ми зустрінемося і детально обговоримо ситуацію, що склалася. У нас є інструкція, яка передбачає супровід людей на інвалідних візках – вона дуже важлива в плані безпеки. Ця інструкція прописана, виходячи з багаторічного досвіду, і не тільки нашої країни. Я думаю, що було більше питань до ввічливості спілкування. Ми готові проводити тренінги, лекції, навчання для наших співробітників і готові вислухати пропозиції громадських організацій, благодійних фондів, які займаються цим питанням. Ми розуміємо, що на сьогоднішній день співробітники, які надають таку допомогу, не є якимись суперпрофесіоналами – це звичайні працівники на станціях», – розповіла нам радник глави «Київського метрополітену» Наталка Макогон.

Наталя Мамчур

  Категорія: