Всеукраїнський семінар «Організація трудової зайнятості людей з важкими формами інвалідності, як шлях до покращення якості їхнього життя»

14 Вересня 2015 Друкувати цю новину

8–10 вересня 2015 р. в м. Вінниця Національна Асамблея осіб з інвалідністю України спільно з Вінницькою обласною громадською організацією «Асоціація захисту та допомоги людини з інвалідністюм «Відкриті серця» провели всеукраїнський семінар «Організація трудової зайнятості людей з важкими формами інвалідності, як шлях до покращення якості їхнього життя».

У вступному слові, регіональний представник НАІУ у Вінницькій області, голова ради Асоціації захисту та допомоги людини з інвалідністюм «Відкриті серця» Світлана Демко, зазначила, що важливим аспектом у проведені семінару є ознайомлення учасників з існуючими формами забезпечення трудової зайнятості людей з різними видами інвалідності, забезпечити через особисту участь в майстер - класах та ворк-шопах, набуття знань та практичних умінь в питаннях організації праце терапії та залучення до творчих методик людей з важкими формами інвалідності.

На порядку денному обговорювались питання: «Рівні права – рівні можливості» - Конвенція ООН та українське законодавство про профпідготовку та трудову зайнятість людей з інвалідністю; «Звичайна робота для незвичайних людей» - реалізація положень Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, через створення системи їх працевлаштування (адаптоване робоче місце, індивідуальне робоче місце вдома, груповий підряд, соціальні майстерні, сільськогосподарські майстерні, комплексне робоче місце); презентація учасниками власного досвіду Асоціації «Відкриті серця» у створенні робочих місць; обмін досвідом «Забезпечення трудової зайнятості людей з інвалідністю – реалії та можливі зміни при інклюзивному прийнятті рішень» (на основі закордонного та українського досвіду; «Підтримане працевлаштування - покращення якості життя та розширення можливостей допомоги людям з важкими формами інвалідності у громаді»; обговорення та обмін практичним досвідом «Комплексне робоче місце «Кенгуру» - трудова зайнятись батьків та соціалізація дітей з важкою формою інвалідності», «Працетерапія». Застосування творчих методик – можливість залучення молоді з різними можливостями», «Пошук відповідних вакансій і підготовка роботодавця до прийняття працівника з інвалідністю при допомозі Центру зайнятості», «Організація професійного навчання людей з інвалідністю», «Організація професійного навчання людей з інвалідністю».

В ході обговорень лідери громадських організацій осіб з інвалідністю та батьки (опікуни), які опікуються молодими людьми з важкими формами інвалідності ознайомились з існуючими формами забезпечення трудової зайнятості людей з різними видами інвалідності та мали змогу особисто взяти участь в майстер-класах та ворк-шопах.

Захід відбувся в рамках реалізації Всеукраїнської програми НАІУ «Сприяння розвитку громадського руху жінок-осіб з інвалідністю та батьків, які виховують дітей – осіб з інвалідністю».

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.